МУЧИЛА се Србија скоро сат времена на стадиону Партизана на мечу последњег кола “Ц” Лиге нација, али је на крају декласирала нејаку Литванију – 4:1 (0:0).

На новембарској цичизими, пред једва 2.000 навијача, највернијих репрезентацији Србије који су топли дом и фотељу заменили доласком у Хумску 1, селекција Младена Крстајића је обавила најтежи посао: победила је у мечу у којем су и пре него што је почео, сви већ прежалили госте из Литваније. Неоправдано!

Мало је фалило да се у 32. минуту заледе и онако смрзнути “фанатици” на трибинама. Литванци су погодили пречку после одбране Рајковића, али то је била само најава да гости нису планирали да буду топовска храна у Београду. Ипак, после аутогола Жулпе у 51. минуту, практично су најавили капитулацију. Када је Митровић у 58. минуту повисио на 2:0, већ је мирисало на убедљив тријумф. Ипак, голман Рајковић је скоро почетничком грешком частио Литванце поготком у 64. минуту, али се видело су ствари убрзо дошле на своје место.

ХРАБРИ ШТОПЕРИ ДВОЈИЦА српских штопера, Никола Миленковић и Милош Вељковић су на мечу против Литваније очигледно били најхрабрији фудбалери. Њих двојица су по очајном, ветровитом и кишном времену били једини од 22 фудбалера на терену који су играли у дресовима кратких рукава! Сви остали су били у опреми дугих рукава, многи од њих и са рукавицама.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Србија - Литванија 4:1

Јунак вечери у великом стилу био је центарфор ПАОК Александар Пријовић којег је селектор Младен Крстајић као правог џокера послао на терен од првог минута другог полувремена. Испоставило се да је ово прави потез, а Пријовић је у 71. минуту после центаршута врло расположеног Андрије Живковића главом погодио мррежу и још једном подсетио да заслужује већу минутажу у дресу који је изабрао као свој, иако родна Швајцарска и данас вероватно плаче за њим...

Адем Љајић је у 74. минуту само украсио овај тгријумф пошто Пријовић прво сјајно асистирао, а офанзивни везиста лоб ударцем матирао голмана.

Србија је тако на најлепши начин оверила пласман у “Б” Лигу нација, улазк у 3. шешир пред жреб квалификација за ЕП 2020. године и одлазак у плеј-офу марту исте године, који може можда и пречицом да јој донесе директан пласман на велико такмичење. Али, прво ваља на Норвежане у плеј-офу, јер је од вечерас и то познат ривал за “орлове”.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЛИГА НАЦИЈА: Познат распоред плеј-офа за пласман на ЕУРО 2020.

После неких дечијих болести, виђених још од Мундијала у Русији, Србија је против тоталног аутсајдера групе најавила своје домете, али и дала крила оним најватренијим навијачима који обожавају тотални фудбал са два нападача. Ко од не би волео да види имењаке, Митровића и Пријовића стално и заједно на терену?

СПЕЦ.ВН.
ПОТПУНО је нејасно откуд на овако мирној утакмици повод малобројним навијачима Србије са јужне и северне трибине стадиона Партизана да петардама нарушавају скоро па камерну атмосферу.

СТРЕЛЦИ: Жулпа (аутогол)у 51. и Митровић у 58, Пријовићу 71.минуту за Србију, а Славицкас у 64. минуту за Литванију. Стадион Партизана. Гледалаца: 2.000 Судија: Кристо Тохвер (Естонија)7.
СРБИЈА: Рајковић 6 – Рукавина 7, Миленковић 7, Вељковић 7,6,5 – Максимовић 6,5, Лукић 6,5 (од 77. Фејса-) – Живковић 7, Љајић 6,5 (од 82. Алексић-), Гаћиновић6,5 (од 46. Пријовић 7,5)– Митровић 7,5.
ЛИТВАНИЈА: Шеткус 5,5 – Баравикас 5,5, Гирдваинас 6, Јанушевскис 6,5, Славицкас 6,5 – Жулпа 5,5 – Петравичиус 5,5 Сиргедас 5,5, Воробјовас 5,5 (од 69. Матулевичиус -), Казлаускас 5,5 (од 58. Шернас) – Чемих.
Играч утакмице: Александар Пријовић (Србија)