За два минута је Србија дошла на корак до пласмана у виши ранг Лиге нација. Головима Адема Љајића и Александра Митровића у кратком размаку је пала Црна Гора - 2:1 (2:0).

Изабраници Младена Крстајића су тако на стадиону "Рајко Митић" остварили веома важну победу и приближили се циљу, односно првом месту у групи четири "Ц" Лиге нација.

14:32 - САСТАВИ ТИМОВА

САСТАВИ:

СРБИЈА: Рајковић, Рукавина, Вељковић, Миленковић, Коларов - Максимовић, Матић - Тадић, Гаћиновић, Љајић - Митровић

ЦРНА ГОРА: Петковић, Марушић, Симић, Копитовић, Вешовић - Косовић, Јововић, Иванић, Шћекић, Јанковић - Мугоша.

15:49 - ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Први покушај на мечу имала је Србија. Коларов је покушао са велике удаљености, поред гола. Потом је на другој страни покушао Јововић, далеко од гола.

Мугоша добија жути картон већ у првом минуту меча после неопрезног старта над Тадићем.

У првих 15 минута меча није било великих узбуђења. Неколико полу-прилика, без шута ка голу. Најбоља шанса за госте у 19. минуту. Мугоша се одлично убацио, пронашао простор за шут, Рајковић је био на правом месту. уследио је корнер и добра интервенција српских дефанзиваца.

Одлична акција Црне Горе у 28. минуту, Вељковић је успео да спречи опасност, нови корнер, добра интервенција и контра Србије.

ГОООООООЛ - Љајић! Управо је из те контре Љајић фантастично трчао, Тадић је послао идеалан пас у празан простор, а Адем затресао мрежу.

ГОООООООЛ - Митровић! За два минута, два гола. Србија је дуплирала предност од 32. минута. Коларов је центрирао, Митровић одлично реаговао и наставио голгетерску серију.

Капитен Црне Горе Симић је намерно ударио Митровића у главу пре извођења корнера Србије. Судија Маљенко је све то видео и показао му жути картон.

Умало и трећи гол. Митровић је главом спустио лопту за Гаћиновића, голман Петковић је изашао на време и спречио погодак.

Пенал за Србију. Матић је пао у казнаном простору, Митровић је ставио лопту на "креч". Послао је лопту далеко преко пречке у покушају да изведе "пањенку"!

Србија игра одлично после постигнутих погодака, Максимовић је из тешке позиције покушао ударцем главом, лопта је завршила поред стативе. У надокнади првог дела Коларов одлично изводи корнер, Митровић сјајно шутира главом, Петковић још боље реагује.

На полувремену "орлови" имају два гола предности.

16:54 - ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Промена у екипи Црне Горе, уместо Шћекића у игри је Бољевић. Већ у 47. минуту шанса за Србију из слободног ударца. Коларов је наместио лопту. Лопта је завршила поред гола.

Поништен гол гостију. После прекида у 59. минуту је Мугоша затресао мрежу, али је линијски судија подигао заставицу и сигнализирао да је био у офсајду. У 65. минуту је Рајковић имао посла после одличног шута из даљине Иванића. Уз мало проблема је интервенисао.

ГООООЛ - Добра акција Црне Горе, Косовић прослеђује до Мугоше који остаје сам и на око 10-11 метара шаље лопту у гол.

Одмах после тога, у 70. минуту, Лукић мења Гаћиновића. Црна Гора наставља са притиском, нова добра шанса после велике грешке Вељковића, лопта одлази поред гола. Недуго затим Рајковић спречава изједначење добром интервенцијом.

Одлична комбинација Матића и Коларова, Симић избацује лопту у корнер. После тога Тадић проналази простор за шут, лопта иде поред гола. Нови корнери за Србију, без опасније прилике.

Тумбаковић прави другу промену, у 82. минуту Ђорђевић мења Јанковића. Велика гужва у петерцу, Ђорђевић је могао да изједначи. Крстајић је такође направио другу промену, Митровића је заменио Јовић.

Матић је добио жути картон после старта на Бољевићу. Крстајић прави последњу промену, Радоњић улази уместо Љајића.

Крај - Србија је савладала Црну Гору и освојила три бода која их доводе на корак до пласмана у виши ранг.