Шта је Джеки Кенеди рекла Мерилинки?

Тањуг

06. 08. 2013. у 12:23

Када је Мерилин Монро позвала Джеки да би јој признала аферу са њеним супругом, ова је рекла: "То је сјајно. Иселићу се а ти преузми све проблеме"

НјУЈОРК - Када је Мерилин Монро телефоном позвала Джеки Кенеди да би јој признала да има аферу са њеним супругом, тадашња прва дама САД је рекла: "То је сјајно. Иселићу се а ти преузми све проблеме".

Ова и сличне тензије између Джона Ф. Кенедија и Жаклине Кенеди у последњој години живота америчког председника обелодањене су у новој књизи Кристофера Андерсена "Тхесе Феw Прециоус Даyс: Тхе Финал Yеар оф Јацк wитх Јацкие".

Андерсен у књизи описује како је прва дама углавном ћутке прихватала "шврљање" Дж.Ф.К.-а али да јој је његова веза са холивудском сиреном "највише сметала".

Ако је судити према књизи чији су одломци објављени у "Нјујорк посту", Монро је истински веровала да ће председник САД оставити супругу и оженити се њоме и наводно је пријатељици Джин Кармен рекла: "Замисли ме као прву даму".

Аутор се у књизи позива на покојног глумца Патера Лафорда који се оженио Кенедијевом сестром Патришом 1954. и који је рекао да је Монро позвала Джеки Кенеди да би је обавестила да Кенеди планира да је остави и почне да живи са њом.

Джеки Кенеди је на то, наводно, одговорила: "Мерилин, удаћеш се за Джека и то је сјајно. И уселићеш се у Белу кућу и преузети одговорности прве даме а ја ћу се одселити и оставити ти све проблеме".

И поред наизглед опуштеног става према афери, Джеки Кенеди је дубоко патила због ванбрачних активности свог мужа, а нарочито због везе са Мерилин Монро, тврди Андерсен.

У књизи, пише "Индипендент" се наводи и да су амерички председник и његова супруга редовно узимали амфетаине и примали ињекције стериода које им је преписао човек са надимком Доктор Филгуд.

Андерсен тврди да је председник четири пута недељно узимао високе дозе стероида и амфетамина поврх коктела лекова које је примао због других болести.

И поред упозорења писца Гора Видала који је био ужаснут када је чуо да Доктор Филгуд лечи председника, прва дама је и сама примала ињекције.

Видал је наводно рекао Джеки Кенеди да је Доктор Филгуд, лекар опште праксе чије је право име Макс Джејкобсон, "лоша вест" и човек који је "излудео више људи".



Пратите нас и путем иОС и андроид апликације