Фудбалска репрезентација Хрватске пласирала се у финале Светског првенства, пошто је вечерас у Москви победила селекцију Енглеске са 2:1 после продужетака.

Енглеска је на стадиону Лужњики повела голом Кирана Трипијеа у петом минуту из слободног ударца, али је Хрватска головима Ивана Перишића у 68. и Марија Манџукића у 109. минуту стигла до највећег успеха у историји.

Фудбалери Хрватске ће се за титулу првака света борити против Француске.

Утакмица је одлично почела за Енглеску пошто је стигла до предности већ у петом минуту.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Хрватска преокретом направила сензацију у Москви, за титулу светског шампиона бориће се са Француском!

Лука Модрић је на двадесетак метара од гола скривио прекршај, а слободан ударац сјајно је извео Трипијер и погодио за 1:0 поред немоћног Данијела Субашића.

До краја првог полувремена обе екипе су имале прилике. Најбољу шансу за Енглеску имао је Џеси Лингард у 36. минуту, када је остао сам на ивици шеснаестерца али је шутирао врло лоше. На другој страни, прилику да донесе изједначење Хрватској није искористио Анте Ребић.

Хрватска је изједначила у 68. минуту голом Перишића. Шиме Врсаљко је лепо центрирао с десне стране, а Перишић се најбоље снашао у казненом простору и послао лопту иза леђа Пикфорда.

Само четири минута касније Хрватска је могла до потпуног преокрета, поново је у доброј прилици био Перишић, али је овог пута погодио само десну стативу. У 82. минуту у шанси је био и Марио Манџукић, али је Пикфорд одбранио.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: БОРА ЧОРБА О ПОЛУФИНАЛУ СП: Ко пробуши Субашића частићу га гајбом пића

Резултат се, ипак, није мењао до краја регуларних 90 минута, па је меч отишао у продужетке.

Енглези су деловали боље у првом продужетку, били су агресивнији, а најбољу шансу пропустио је Џон Стоунс. Шутирао је главом после корнера, али је Врсаљко спречио да лопта уђе у гол.

У последњем минуту првог продужетка у прилици је био Манџукић, добро је утрчао у казнени простор на центаршут и шутирао, али је голман Енглеске фантастично одбранио.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: УМТИТИ ПОГОДИО ФИНАЛЕ: Француска у Санкт Петербургу боља од Белгије

Оно што Манџукићу тада није пошло за руком јесте на почетку другог продужетка, у 109. минуту. Перишић је главом вратио лопту у шеснаестерац, а спремно је дочекао Манџукић и погодио мрежу Енглеске за велико славље своје екипе.

Финале Хрватска - Француска на програму је у недељу од 17.00 на стадиону Лужњики.

Дан раније, у Санкт Петербургу, у мечу за треће место састаће се Белгија и Енглеска.