Ништа од чуда! Фудбалери Србије се после групне фазе враћају из Русије. Бразилци су у Москви славили - 2:0 (1:0).

"Кариоке" су до предности стигле у 36. минуту. Кутињо је послао одличну лопту, а Паулињо матирао истрчалог Стојковића и са тим резултатом се отишло на паузу.

Крстајићеви изабраници су од 60. минута кренули у напад, ређале су се шансе, најбољу је пропустио Митровић, а према неписаном фудбалском правилу је уследила казна. Нејмар је извео корнер, Вељковић закаснио да "затвори" Силву, а овај био највиши у скоку за 2:0.

У наставку је Бразил имао још пар прилика, Стојковић је успео да интервенише и да спречи још убедљивији пораз.

Србија тако завршава такмичење са три бода на трећој позицији. Даље иду Бразил са прве и Швајцарска са друге позиције.

19:25 - САСТАВИ ТИМОВА

СРБИЈА: Стојковић - Рукавина, Вељковић, Миленковић, Коларов - Матић, Милинковић-Савић - Тадић, Љајић, Костић - Митровић.

БРАЗИЛ: Алисон - Данило, Тијаго Силва, Миранда, Марсело - Каземиро - Кутињо, Паулињо - Вилијан, Нејмар, Жезус.

20:11 - ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Меч у Москви је почео. Први покушај је имао Кутињо, али је његов саиграч био у офсајду када га је лопта погодила. Велика шанса за Бразил, Нејмар је изашао пред Стојковића, да би после великог закашњења линијски судија подигао заставицу за офсајд.

Пар маестралних потеза Тадића у стилу Бразилаца, одбрана успева да интервенише и да спречи шансу. Тадић уместо шута потом покушава центаршут, а судија после прекида упозорава Митровића.

Тите у проблему, Марсело се повредио и мора да напусти терен. Мења га Фелипе Луис.

Србија иде напред, успели су да се изборе за корнер, али не и да опасније запрете у 15. минуту меча. Миранда је ударио Митровића приликом испуцавања, после мало храмљања је показао да је све у реду и да може да настави.

Србија у првих 20 минута не срља, игра стрпљиво, а Матићев одлчан потез је наишао на аплауз са трибина. Нејмар и Жесус одлично комбинују, фудбалер ПСЖ-а проналази простор, Стојковић одлично реагује.

После дуела са Коларовим Вилијан остаје на трави, па устаје и сигнализира да може да настави. Вељковић прави велику грешку и касни код офсајд замке. Жесус се срећом исувише дуго намештао, па је Миленковић имао довољно времена да ускочи и исправи грешку сународника.

Љајић касни са стартом и добија жути картон, а Нејмар се потрудио да приликом пада буде додатно театралан. После тога шанса за Србију, Митровић покушава "маказицама", преко гола.
БРАЗИЛ ВОДИ ОД 36. МИНУТА - Одличан пас Кутиња, Паулињо одлично истрчава и лобује истрчалог Стојковића.

Прилика за Србију после корнера, Тадић шутира далеко преко гола. "Орлови" траже шансу из прекида и покушавају да искористе предност у висини. За сада не успевају.

Полувреме, Бразилци имају гол предности после првих 45 минута.

21:30 - ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме. Промена у саставима тимова нема. Вилијан успева да пронађе простор за центаршут поред Коларова, Миленковић одлично реагује.

Љајић шаље лопту у петерац, Миранда добро интервенише. Корнер Коларова није добро изведен. Уследила је брза контра, Стојковић зауставља шут Нејмара.

Рукавина центрира далеко од Митровића. Расправа српског нападача и бека о тој ситуацији.

Велика шанса за Србију. Рукавина центрира, Алисон боксује право на Митровића који шутира главом и погађа Силву.

Још два одлична напада "орлова", притисак пред голом Бразила, покушаји Митровића и Сергеја, лопта се није затресла. Алисон се жали на повреду, после консултације са лекарима наставља меч.

Идеалан центаршут Рукавине, Митровић скаче и шутира право у Алисона у 65. минуту. Тите прави промену. Паулињо излази, улази Фернандињо.

БРАЗИЛ ИЗ КОРНЕРА ДУПЛИРА ПРЕДНОСТ - СИЛВА! Нејмар изводи корнер, Миранда и Митровић падају, а Вељковић касни да затвори Силву који одлично шутира главом за 2:0.

После примљеног гола су српски играчи препустили посед ривалу. Бразилци за сада не делују заинтересовано за напад. Две промене прави Крстајић, ушли су Живковић и Радоњић уместо Љајића и Костића.

Стојковић успева да одбрани одличну шансу у којој се нашао Нејмар. Митровић се свађа са саиграчима тражи од њих да крену напред и бар да покушају да нападну.

Последња промена у 89. минуту, уместо Митровића улази Лука Јовић. Живковић покушава са веће удаљености, шаље лопту поред гола.

Стојковић у надокнади спречава нови гол Бразилаца.