Репрезентација Србије је победила фаворизовану Немачку у мечу другог кола групе Д! Једини погодак на мечу дело је Милана Јовановића у 39. минуту, после сјајне акције Бранислава Ивановића, Милоша Красића и Николе Жигића.

Ивановић је на десном боку лопту дотурио Красићу, плавокоси везиста је центрирао до Жигића, који је у скоку био виши од Лама , лопта је дошла до Јовановића, који се сјајно снашао, примио лопту и полуволејом са три метра послао лопту у мрежу Немаца, поред немоћних Нојера и Фридриха. Тријумф у Порт Елизабету је први нашег националног тима против Немачке још од 1973. године

Најбољу шансу у првом полувремену "панцери" су прокоцкали у надокнади времена. Голман Стојковић је после једног центаршута кратко одбио лопту, која је дошла до Кедире, али на срећу Србије, његов шут је завршио на пречки. Први део меча је обележило и искључење нападача Немачке Мирослава Клосеа, који је у 37. минуту зарадио други жути картон, односно искључење, али и чак пет подељених жутих картона судије Маљенка из Шпаније.

До вођства наше репрезентације виђена је изједначена борба на стадиону "Нелсон Мендела Беј". Србија је претила преко Кузмановића, Нинковића и Коларова из слободног ударца, док су Стојковићу припретили Кедира, Подолски и Клосе. "Панцери" су четири пута шутирали на гол Србије, "орлови" један пут више ка Нојеру. Посед лопте је био идентичан 50-50 одсто.

Немци су других 45. минута отворили као да имају играча више, а не дефицит на терену. Смењивали су се напади ривала, а одбрана "орлова" је сваким минутом била све рањивија. Подолски је у 57. и 58 минуту два пута био сам испред Стојковића, али је оба пута лопта завршила поред нашег гола.

У 61. минуту Немачка је промашила пенал. Односно Стојковић је одбранио шут Подолског, који је циљао у доњи леви угао, међутим, Стојковић га је прочитао и сачувао вођство "орловима".

Једанаестерац је скривио Видић, који је непотребно играо руком, баш као и Кузмановић против Гане.

Промашени пенал "панцера" утицао је да се наш национални тим потпуно пробуди. Заиграли су пулени селектора Радомира Антића одважније, пребацили лопту испред гола Немачке и уследиле су сјајне шансе за Јовановића и Жигића. Први је у 67. минуту погодио стативу, а седам минута касније Жигићев ударац главом, на центаршут Красића, окрзнуо је пречку.

Селектор Немачке Јоаким Лев је последњих 15-так минута играо на све или ништа, са тројицом нападача. Ипак, осим шута Марка Марина из 78. минута, голман Србије није имао потребе да озбиљније интервенише.

Са друге стране "орлови" су могли и да дуплирају предност. Качар је у 81. из изгледне прилике шутирао преко гола Немачке, четири минута касније Жигић у контри није успео да дода лопту Станковићу, који је имао отворен пут ка голу "панцера", а у 88. минуту Качар није видео да Лазовић утрчава ка петерцу Немаца, већ је лопту центрирао на другу стативу...

Србија и Немачка после два кола имају по три бода, баш као и Гана, али са мечом мање, док је Аустралија без бодова.

НЕМАЧКА - СРБИЈА 0:1 (0:0)

Стрелац: Јовановић у 39. минуту. Жути картони: Клосе у 12, Кедира у 22, Лам у 32, Швајнштајгер у 73. минуту (Немачка), Ивановић у 18, Коларов у 19, Суботић у 57, Видић у 59. минуту (Србија). Стадион: Нелсон Мендела Беј. Судија: Маљенко (Шпанија).

НЕМАЧКА: Нојер, Фридрих, Кедира, Швајнштајгер, Озил (од 70. Марин), Подолски, Клосе, Милер (од 70. Какау), Бадштубер (од 77. Гомез), Лам, Мертесакер.

СРБИЈА: Стојковић, Коларов, Видић, Ивановић, Станковић, Јовановић (од 79. Лазовић), Жигић, Красић, Нинковић (од 70. Качар), Суботић, Кузмановић (од 75. Петровић).