Распевана и неумољива Србија. Разиграни одбојкаши остварили су први циљ на 31. ЕП у Словенији, Холандији, Белгији и Француској, јер су победом над Белгијанцима од 3:0 (25:19, 25:21, 25:19) осигурали прво место у групи Б. „Орлови“ ће се сутра (20.30) састати са аутсајдером, Аустријом, али је јасно да ће почети да кују тактику за осмину финала, у којој ће се 21. септембра састати са четвртом селекцијом из групе Д, највероватније Чешком.

Изабраници Слободана Ковача су одиграли изванредно против неугодног домаћина. Изванредно су сервирали, нападали, сигурно примали сервис, одлично се бранили и блокирали. „Ђаволи“ нису имали решење за Немању Петрића и другове, тако да су на крају спортски признали пораз.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Ковач: Добро је што побеђујемо и када не играмо сјајну одбојку

- Навијачи су направили фантастичну атмосферу. Играли смо баш добро. А није баш лако да се баш тако одигра од прве до последње лопте. Правили смо разлику на сервису, блоку, одлично играли одбрану, били изванредни у нападу. Белгијанци су мењали играче, покушавали да направе преокрет, али смо увек имали одговор. Само да наставимо у таквом ритму – истакао је техничар Никола Јововић.

Наши су кренули агресивно, одлучно, неумољиво, пореметили су домаћина и лако стигли до 12:5. Међутим, Белгијанци се нису предавали, успели су да се врате у игри и примакну на 17:19. Срећом, Срби су сачували мирноћу, вратили су плус пет и Подрашчанин је ставио тачку на први сет.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: СВАКИ КОРАК ПРЕСУДАН: Ковач на ЕП свакодневно упозорава своје одбојкаше

У другом сету ривал је 5:8 претворио у 9:8, претио све до 13:11, када су „орлови“ сервисима Петрића и луцидним потезима Ковачевића вратили вођтство од 16:13, које нису до краја сета испуштали.

Белгијанци су покушавали да се врате у трећем сету. Диктирали су ритам до 9:7, да би Срби, сада на сервис опасног Атанасијевића преокренули на 11:9. Од тада су наши доминирали тереном, лагано увећавали предност и домаћин је код 20:16 схватио да нема шта да тражи против неумољиве чете Слободана Ковача.

ДВОРАНА: „Лото арена“ у Антеврпену. Гледалаца: 4.400. Судије: Акинчи (Турска) и Добрев (Бугарска).

БЕЛГИЈА: Ван дер Дрис 9, Турлинкс 4, Деро 13, Д`Хулст, Гробелни 7, Стур (либеро), Ван де Верде 3, Ван дер Ворд 3м Рибенс (либеро), Косманс, Валкје, Русо 3, Батенс, Колман 4. Поени – напад: 35, блок: 11, сервис: 0, грешке ривала: 13 (9 из сервиса).

СРБИЈА: Околић, Ковачевић 13, Петрић 6, Ћировић, Пековић (либеро), Крсмановић, Ивовић 4, Јововић 2, Атанасијевић 18, Лубурић, Мајсторовић (либеро), Подрашчанин 7, Лисинац 7, Тодоровић. Поени – напад: 47, блок: 7, сервис: 3, грешке ривала: 18 (10 из сервиса).