ОДБОЈКАШИЦЕ Србије са првог места А групе иду у осмину финала Европског првенства и за пролаз међу најбољих осам екипа бориће се са четвртопласираним тимом групе Ц – Румунијом.

Наше девојке су у првој рунди имале савршен скор од пет победа, а последњу у низу, која им је донела врх табеле уписале су против домаће Турске – 3:1.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Србија - Турска 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:22)

Прави спектакл су пружиле ове две селекције публици у Анкари, па је меч који је трајао 111 минута у потпуности оправдао звање дербија кола. Србија је први сет у неизвесној завршници изгубила, али је то није пореметило да у наредна три прикаже веома добар репертоар. У односу на претходне мечеве, када је био приметан мањак мотива, сада су великим жаром играле Огњеновићева и другарице.

Михајловићева и Бошковићева су доминирале са крајева, Пушићева држала пријем и одбрану на високом нивоу, Вељковићева и Поповићева биле сигурне на блоку и нападима кроз средину, Буша је бележила битне поене, а Маја целу екипу сјајно разиграла...

-Било је баш тешко, имале су изузетну подршку навијача. Један од најтежих мечева за нашу репрезентацију. Осетила се тензија, грешила су оба тима... Али битно је да смо победиле – истакла је Бранкица Михајловић. – Надам се да више нећемо имати овако незгодних утакмица кад публика противнику даје оволику енергију.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Маја Огњеновић после три тријумфа на ЕП: Све иде својим током

Дворана у Анкари
ТУРСКА: Себнем, Озбај 1, Ерџан, Калискан 10, Баладин 5, Исмаилоглу 6, Ајдемир, Јилмаз 2, Боз 10, Ердем 16, Гунеш 3, Сариоглу, Јилдирим, Каракурт 8. Поени – напад: 46, блок: 12, сервис: 3, грешке противника: 27.

СРБИЈА: Буша 6, Лазовић, М. Поповић 7, Мирковић, Михајловић 19, Огњеновић 6, Вељковић 8, Пушић (либеро), Бјелица, Алексић, С. Поповић (либеро), Бошковић 20, Миленковић, Благојевић. Поени – напад: 52, блок: 10, сервис: 3, грешке противника: 33.
По сетовима: 25:23, 19:25, 22:25, 22:25.