Српски ватерполисти неће се борити за медаљу на 18. СП у Гванџоу.

Подмлађени тим Дејана Савића поражен је у четвртфиналу од Шпаније 12:9 и играће за пласман од 5. до 8. места.

07:03 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

Први напади обе селекције били су неуспешни, Шпанци нису ни шутнули ка голу, док је на другој страни Јакшић имао неуспешан покушај. На истеку другог минута меча Шпанија долази до предности голом Фернандеза. "Делфини" нису искористили првог играча више на мечу, Ћук је погодио пречку, која је у наредном нападу била савезник Србије, у тренутку када је наша селекција имала играча мање.

На половини уводне деонице Шпанци долазе до два гола предности голом Ортеге, после искључења Рашовића - 2:0, 4. минут. Јакшић је покушао у полуконтри, али је Лопез успешно интервенисао. Две сјајне интервенције Ристичевића и одбрањен напад са играчем мање, били су увод у први гол Србије на мечу. Страхиња Рашовић је у 6. минуту крунисао добар напад са играчем више.

07:21 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Поново су Шпанци први допливали до лопте, али, као и у првој деоници, тај напад нису завршили покушајем да угрозе гол Србије. "Делфини" не користе два играча више у првом нападу у наставку меча, и одмах следи казна - Тахуљ подиже предност Шпанаца. Поново српски ватерполисти не користе бројчану предност (Лопез брани шут Мандићу) и поново их кажњава Тахуљ. Шпанија у 3. минуту друге деонице води 4:1.

Упали су "делфини" у контраритам, не могу да пронађу решење за покретљиву дефанзиву ривала, који после гола Мунариза воде 5:1. После још једног неуспешног напада "делфина", Мунариз постиже свој други гол и у 6. минуту друге деонице подиже предност Шпаније на великих плус пет - 6:1. Савић тражи тајм аут.

Страхиња Рашовић постиже свој и други гол Србије на мечу у нападу са играчем више. Ларумбе на другој страни голом завршава напад са играчем више. Коначно две везане уигране акције "делфина", које за резултат имају два везана гола. Никола Јакшић успешно реализује напад са играчем више - 7:3. На истеку првог полувремена поништен је гол Ћука, па се на велики одмор иде с вођством Шпаније - 7:3.

07:39 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Ра разлику од прве две деонице, Шпанци у трећој користе први напад у четвртини и враћају пет голова предности. Коначно је и срећа погледала "делфине", па је из два покушаја, голом Драшовића, реализован играч више. Делују "делфини" много боље у уводу треће деонице, Ристичевић је одбранио покушај Шпанаца у тренутку када су имали два играча више, а на другој страни Стојановић постиже гол - 8:5, 2. минут.

Поново Шпанци добијају играча више, овога пута постижу гол, али Страхиња Рашовић на другој страни трећи пут у досадашњем току меча тресе мрежу ривала - 9:6. Шпанија сада добија и петерац, после којег воде 10:6. Драшовић добија црвени картон и завршава меч два минута пре краја треће деонице, али се "делфини" бране са играчем мање, после чега Вицо постиже гол. Други пут у овој деоници српски ватерполисти губе лопту у зачетку напада на минус три. На крају треће четвртине "делфини" не успевају да искористе играча више и на последњу мини пазу одлазе са три гола минуса - 10:7.

07:55 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Уз много среће Шпанци постижу гол са два играча више у уводном нападу завршног квартала, на другој страни Страхиња Рашовић одржава наду "делфина" у преокрет - 11:8, 2. минут. Поново српски ватерполисти праве поново велику грешку, добру одбрану су покушали да материјализују контром, али су лопту додали буквално ривалу у руке.

Ристичевић сада са две узастопне одбране "вади кестење из ватре", али "делфини" не користе напад са играчем више. Поново Ристичевић брани, али још један напад Србије одлази у неповрат - 11:8, 5. минут.

Минут и 14 секунди пре последњег звука сирене Кабањас постиже гол и ставља тачку на овај четвртфинални дуел - 12:8. Дедовић, у нападу са играчем више, поставља коначан резултат меча - 12:9.