Ватерполисти Србије су у четвртфиналу СП!

После ремија с Црном Гором, и убедљивог тријумфа против домаћима Јужне Кореје (22:2), "делфини" су у последњем мечу групне фазе шампионата савладали Грчку 9:3 и изборили директан пласман међу најбољих осам екипа на свету.

09:34 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

После уводних промашених напада с обе стране, Србија користи првог играча више у базену и голом Душана Мандића долази до почетне предности. На половини прве деонице "делфини" воде 1:0. Много је контрафаулова досуђено на обе стране у уводу меча, док српски ватерполисти засад у одбрани делује веома добро, са два одбрањена напада у моментима када су били бројчано слабији.

Грци долазе до изједначења у шестом минуту, голом с велике удаљености на истеку напада. Страхиња Рашовић реализује напад са играчем више и одмах враћа минималну предност "делфинима". Ристичевић је с две узастопне одбране омогућио саиграчима да у финишу прве деонице, преко Виктора Рашовић, у нападу са играчем више, на прву паузу од с два гола предности - 3:1.

09:46 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Грци користи два играча више у базену и на старту друге деонице смањују резултат, али већ у наредном нападу "делфини" још једном користе бројчану предност и преко Мандић одржавају два гола вишка. Веома ефикасан почетак друге четвртине, по два напада су имале обе селекције и оба су завршена головима - 5:3, 3. минут.

Први пут на мечу Србија има три гола предности. "Делфини" су одлични у нападу са играчем више, имају перфектну реализацију (6/6), последњи је голом крунисао Лазић. "Делфини" су успели још једном да се одбране са играчем мање, али потом први пут на мечу нису успели да материјализују бројчану предност у базену.

Пропустили су изабраници Дејана Савића неколико прилика да увећају предност, али одлична игра у одбрани омогућила им је да на полувреме оду с три гола вишка - 6:3.

10:01 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

После четири минута игре у трећој деоници нема голова. Срећа уз Грке. Голман Хелена је већ био савладан после шута Мандића, али је статива спречила лопту да уђе у гол. Колико је друга четвртина била ефикасна, толико су у трећој затајили у офанзиви ватерполисти обе селекције. На уласку у последња два минута претпоследње деонице резултат је исти као на полувремену - 6:3.

Овога пута срећа је била на страни "делфина". У нападу са играчем више Грци су погодили пречку. Ристичевић је "спустио ролетну", сјајном одбраном  спречио је ривале да, у нападу са играчем више, смање предност. У последњу деоницу Србија улази с плус три.

10:13 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Пошто су се још једном одбранили са играчем мање, Душан Мадић постиже сјајан гол и на уласку у други минут четврте четвртине повећава предност Србије. Разиграо се Душан Мандић, својим четвртим голом на овом дуелу, отворио је "делфинима" врата четвртфинала СП - 8:3, 2. минут. Грци су потонули, Лазић је постигао гол у нападу са играче више.

Драшовић је завршио меч у 3. минуту завршног квартала због трећег искључења, а Грци ни овога пута нису успели да реализују играча више - 9:3, 4. минут. Сјајни Ристичевић је још једном осујетио напад ривала са играчем више. Србија је у четвртфиналу СП, после победе против Грчке - 9:3.