Српски ватерполисти, после стартног ремија с Црном Гором, у другом колу првенства света лако су изашли на крај против домаћина турнира Јужне Кореје - 22:2.

Изабраници Дејана Савића ће у петак против Грчке играти за прво место у групи, које доноси директан пласман у четвртфинале.

13:36 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

"Делфини" су одлично почели меч. На половини прве деонице, головима Ранђеловића, Рашовић, Лазића и Јакшића воде 4:0. У прва четири минута домаћини су упутили само један шут ка голу. Кореја до првог гола на мечу долази с играчем више, али већ у наредном нападу Драшовић постиже гол и одржава "делфине" на плус четири - 5:1, 5. минут. Дедовић постиже гол и поставља коначан резултат прве четвртине - 6:1.

13:48 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Огњен Стојановић из петерца постиже свој први гол на шампионату, а потом Јакшић тресе мрежу ривала у нападу с два играча више и подиже предност Србије на 8:1 у другом минуту друге четвртине. Пошто су се одбранили с играчем мање у базену, српским ватерполистима је предност, мајсторијом, увећао Никола Јакшић - 9:1.

Још једном су се "делфини" одбранили у бројчано слабијој ситуацији и потом казнили ривала. Овога пута стрелац је био Ћук за вођство 10:0 у 7. минуту друге четвртине. Успешним лобом Страхиње Рашовића завршено је прво полувреме - 11:1.

14:10 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Лазић, Мандић и Дедовић подигли су предност Србије на 14:1 на половини трећег квартала, а само захваљујући голману Кореје вођство "делфина" није и веће. Велико славље на базену после гола Корејаца из петерца - 14:2, 5. минут. Стојановић је промашио петерац, али је Јакшић у финишу треће деонице успео да постигне још један гол и пред последњи квартал донесе "делфинима" плус 13 - 15:2.

14:20 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Милош Ћук одмах реализује играча више, а после одбрањеног напада с бројчано јачим ривалом у базену, Ђорђе Лазић у контри повећава вођство "делфина" на 17:2. Сава Ранђеловић је у другом минуту четврте четвртине завршио меч због трећег искључења.

Ћук још једном брзо завршава напад с играчем више, Србија води 18:2 у 3. минуту завршног квартала. Нова контра Србије, Рашовић постиже четврти гол "делфина" у нешто више од два минута игре у четвртој деоници. Потонули су Корејци у завршном делу меча, Драшовић постиже свој други гол на мечу, а 20. за Србију - 20:2, 4. минут.

Вицо тресе мрежу ривала Шраубом за 21:2 на истеку 6. минута четврте четвртине. Јакшић је поставио коначан резултат меча 22:2.