Ватерполо репрезентација Србије победила је Хрватску 11:10 на београдском "Ташмајдану" у мечу другог кола Групе А завршног турнира Светске лиге.

"Делфини" су том победом обезбедили прво место у групи, што само треба да потврде у последњем колу против аутсајдера Казахстана, и вероватно избегли полуфинале са Шпанијом.

21:00 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

0:1 Хрватска прва долази до предности са петерца. Вукићевић је матирао Митровића. Пре тога Србија није искористила играча више, одбране доминирају на почетку меча.

1:1 Србија брзо долази до изједначења већ у следећем нападу. Одлично су наши момци одиграли играча више и Ћук је матирао голмана Хрватске.

1:2 Нова предност Хрватске, Јоковић је овог пута се уписао у стрелце, Митровић није имао шансе.

2:2 Прлаиновић са петерца враћа нови егал. Велика борба у дуелу старих ривала.

2:3 Хрватска лагано долази до нове предности. Врлић је био стрелац, а онда комшије нису успеле да искористе два играча више, као и наши момци на другој страни, па се на први одмор одлази са минималном предношћу гостију.

21:15 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

3:3 После неколико неискоришћених напада са обе стране и то са играчем више Ћук опет једним одличним ударцем враћа потпуни егал.

3:4 Леп гол гостију. Ћави Гарсија је лобовао Банета Митровића.

4:4 Играч више за Србију и одмах гол! Стрелац је Филип Филиповић!

4:5 Још једна лепа акција Хрвата и погодак Буљубашића на асистенцију Фатовића. Испала је одбрана Србије на лак начин. Филиповић има два искључења, а наши момци гол заостатка после две четвртине.

21:31 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

5:5 Огњен Стојановић се уписао у стрелце и донео ново изједначење Србији и то са играчем више. Много искључења по новим правилима.

5:6 Маро Јоковић опет за предност Хрватске. Имали су гости два играча више и долазе до предности.

6:6 Алексић са играчем више фантастичним шутем није дозволио Хрватима да направе два гола предности.

7:6 Србија први пут има предност на овом мечу. Митровић шампион Европе са Ференцварошом погађа за велику радост.

8:6 Филиповић са петерца за два гола предности у корист Србије на крају треће четвртине.

21:50 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

9:6 Млади Огњен Стојановић игра као у трансу. Србија има три гола предности.

9:7 Маро Јоковић враћа бар мало Хрватску у живот, али ривал има доста проблема са искључењем играча. Туцак не може више да рачуна ни на једног бека.

9:8 Головима искусног Гарсије, Хрватска је пришка на само гол заостатка, четири и по минута пре краја. Прлаиновић је још једном шутнуо петерац, али сада није успео да погоди.

9:9 Маро Јоковић са петерца за нови егал.

10:9 Опет Огњен Стојановић вечерас херој Србије.

10:10 Фатовић са играчем више доноси неизвесну завршницу и то после тајм-аута Туцака.

11:10 Какав гол Прлаиновића у последњој минути за чинило се тада победу Србије, што се касније испоставило тачним.