Ватерполо репрезентација Србије победила је вечерас Аустралију са 12:8 (4:5, 3:0, 4:3, 1:0), у утакмици првог кола Групе Б на завршном турниру Светске лиге у Београду.

Најефикаснији у екипи Србије био је Андрија Прлаиновић са три гола, док су по два постигли Филип Филиповић и Страхиња Митровић. По један гол постигли су Душан Мандић, Страхиња Рашовић, Милош Ћук, Немања Вицо и Милан Алексић.

У екипи Аустралије по два гола постигли су Ричард Кемпбел, Нејтан Пауер и Рис Хауден. По један погодак постигли су Џорџ Форд и Арон Јангер.

После прве четвртине утакмица је била прекинута сат времена због невремена у Београду. Ту деоницу Аустралија је добила са 5:4. Српски ватерполисти су појачали у наставку и серијом 5:0 повели са 8:5.

Домаћи су после поготка Прлаиновића стекли пет голова предности (11:6) у трећој четвртини, после тога су без проблема сачували предност и победом стартовали на турниру.

Србија ће у другом колу, у среду од 21 сат играти против Хрватске.

У другом колу у среду играју: Јапан-Канада (15.00), Мађарска-Шпанија (16.45) и Аустралија-Казахстан (19.15).