Тек пету меч лопту одбојкаши Србије су претворили у победу над Канадом. „Орлови“ су у веома драматичном мечу шестог кола Лиге нација у Отави после два и по сата савладали домаћина са 3:2 (25:17, 24:26, 25:21, 26:28, 15:12). Изабраници Николе Грбића селе се у португалски Гандомар, где ће од 14. до 16. јуна да играју са Бразилом, Кином и Португалијом.

У игри живаца Срби су били смиренији у пресудним тренуцима. Наши играчи су могли много раније да заврше меч. У другом сету су пропустили сет лопту, а у четвртом три меч лопте. Срећом у тај-брејку је Божидар Вучићевић је реализовао пет меч лопту на радост наших бројних навијача.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПРЕОКРЕТОМ ДО ПРВЕНЦА: Одбојкаши Србије од 0:2 до победе против Аустралије

Петковић и другови су скоро без грешке одиграли први сет. У другом су испустили 7:2, 16:12, 23:21, а у трећем су предност чували од почетка до краја. Четврти је био клацаклица, наши су први дошли до меч лопти, али се домаћин одбранио и изборио тај-брејк. У петом чину наши су диктирали ритам, водили са 8:4, 11:8, смирени су били и када су се Канађани примакли на 12:11. На крају су успели да остваре другу победу у Лиги нација.

ДВОРАНА у Отави. Гледалаца: 3.596. Судије: Какадор (Бразил) и Чарлс (Тринидад и Тобаго).
КАНАДА: Сандерс, Перин 17, Маршал (либеро), Хог 10, Даф 2, Мар 7, Дероко 4, Вернон Еванс 24, Ван Беркол, Склејтер 2, Виграс, Камерун (либеро), Шварц 13, Волш 1. Поени – напад: 64, блок: 11, сервис: 10, грешке ривала: 19.
СРБИЈА: Околић, Катић 14, Ћировић 8, Пековић (либеро), Крсмановић 3, Петковић 18, Симић 13, Машуловић 5, Мајсторовић (либеро), Тодоровић 3, Вилимановић, Вучићевић 10, Мехић, Павловић. Поени – напад: 52, блок: 10, сервис: 12, грешке противника: 41.