СЕДАМ месеци од величанственог тренутка када су се попеле на светски трон, наше одбојкашице доживеле су још један моменат за памћење. Истрчале су на паркет дворане „Александар Николић“, силно мотивисане да београдској публици покажу бар део шампионског репертоара. Седам девојака из тима који је био најбољи у Јапану, уз још исто толико млађих саиграчица, успеле су да „отворе“ овогодишње издање Лиге нација победом против Холандије – 3:0 (25:15, 25:22, 25:19).

Сутра у другом колу од 17.00 наш национални тим ће изаћи на мегдан Кореји, која је данас поражена од Турске 3:0. У другом мечу дана на истом месту од 20.00 састају се Туркиње и Холанђанке.

У репризи финала Европског првенства и полуфинала шампионата света, Српкиње су показале потпуну доминацију. Од првог поена летеле су по терену на крилима домаћих навијача, међу којима су најбројнији били малишани који сањају да направе каријере попут њихових идола.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ШТО ПРЕ ДО ТОКИЈА: Одбојкаши преко Лиге нација до Олимпијских игара

Најрасположенија као и обично била је најбоља играчица планете Тијана Бошковић. За њене напада са свих страна терена, ривал није имао никакво решење, па је већ у првом сету на свом конту имала 11 поена. Није наша главна узданица дозволила противнику ниједног тренутка чак ни да припрети и већ после 24 минута Србија је направила први од три потребна корака за победу – 25:15.

У другом периоду игре Холанђанке су пружиле нешто јачи отпор. Селектор Терзић је одморио Стефану Вељковић, европску клупску шампионку од пре четири дана, а шансу је добила Маја Савић. Публика је видела нешто неизвеснију борбу јер је резултатска клацкалица трајала све до завршнице сета. Када је дошло време да се преломи наше девојке су подигне ниво игре и спречиле изједначење. Бошковићевој се у нападу придружила и Михајловићева и брзо је на семафору сијало 2:0 за домаћи тим.

Већ тада су навијачи могли да почну да слави победу, јер су Српкиње ухватиле прави залет који нису пуштале током целог трећег периода. Последњи звиждук судије изазвао је праву еуфорију у хали. Радовали су се сви првој победи, али и фотографијама и аутограмима са одбојкашицама, који ће остати свима најлепша успомена из Београда...

СРБИЈА – ХОЛАНДИЈА 3:0

Дворана: „Александар Николић“. Гледалаца: 4.165. Судије: Цесаре (Италија), Коладос (Француска).

СРБИЈА: Буша 9, Антанасијевић, Поповић 4, Савић 5, Мирковић 3, Михајловић 11, Вељковић 2, Пушић (либеро 1), Бјелица, Алексић, Бошковић 25, Благојевић, Лозо, Гочанин (либеро 2). Поени – напад: 45, блок: 7, сервис: 8, грешке ривала: 14.

ХОЛАНДИЈА: Лохуис 7, Коревар, Шот (либеро 1), Х. Јаспер 3, Дајкема 1, Бајенс 5, Лутикхуис 8, М. Јаспер 5, Делдероп 3, Мејерс, Ресинг (либеро 2), Ван Ален, Зибринг, Тимерман 6. Поени – напад: 26, блок: 9, сервис: 3, грешке ривала: 16.

По сетовима:25:15, 25:22, 25:19.