Шампион се изванредним сервисом и блоком реванширао изазивачу за пораз у Новом Саду. Одбојкаши Војводине вратили су брејк, пошто су у Београду у другој утакмици финала плеј-офа надиграли Црвену звезду са 3:1 (22:25, 25:14, 25:17, 25:15) и изједначили на 1:1 у победама. Трећа утакмица игра се 29. априла у Новом Саду, четврта 1. маја у Београду, а евентуална мајсторица 4. маја у Српској Атини.

Домаћин је само у првом сету диктирао ритам, био сигурнији и одлучнији у пресудним моментима и повео са 1:0. Међутим, гости су се разиграли од другог чина. Изванредним сервисима, чврстим блоком, сигурним нападом разоружали су Београђане. Звездаши су покушали у четвртом сету да се врате у меч, водили су са 13:12, када је шампион на сервис Ковачевића направио серију 7:0 и сломи отпор освајача Купа.

ДВОРАНА: Бањица. Гледалаца: 300. Судије: Јанковић (Ниш) и Петровић (Ужице).

ЦРБЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац 2, Јевтић (либеро), Петковић, Ђурђевић (либеро), Тадић, Машуловић 12, Петровић, Нејић 8, Синђелић 1, Јовановић 2, Додић 21, Н. Павловић, Андоновић, Д. Павловић 4. Поени – напад: 39, блок: 5, сервис: 6, грешке ривала: 21,

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Симић 17 (8 бл), Вучићевић 15, Фундора, Шкундрић (либеро), Негић (либеро), Ковачевић 7, Вјетески, Кујунџић 11, Костић, Мехић 15, Радевић, Тодоровић 1, Рудић, Перић. Поени – напад: 41, блок: 16, сервис: 9, грешке ривала: 31.