Частан пораз "орлова" у Задру. Рукометаши у четвртом колу квалификационе групе 2 за одлазак на ЕП 2020. нису успели да изненаде фаворизоване Хрвате - 23:27 (11:17). Срби, уколико желе да оду на шампионат, морају 12. јуна у гостима да победе Белгију, а четири дана касније код куће и Швајцарску. За разлику од наших, Домагој Дувњак и другови играће у Аустрији, Шведској и Норвешкој.

Велики дерби је одлучен у првом полувремену. Срби су одлично почели, повели са 2:0 и онда почели да греше, што су прекаљени Хрвати умешно кажњавали. Домаћин се прво одлепио на 4:2, али је у мирну луку упловио када је повео са 11:6.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Хрватска - Србија 27:23

"Орлови" су тек у наставку, када су се опустили, заиграли агресивније и одлучније. На голу је бриљирао Цупара, а наши су брзим контрама успели да се примакну на 18:15 и забрину искусног кормилара Хрватске Лина Червара. Нажалост, када год су могли да закувају меч правили су грешке и омогућавали домаћину да се брзо одлепи на четири, пет голова разлике. Охрабрује што ниједног тренутка нису клонули духом, већ су се до краја витешки борили за што часнији пораз.

ДВОРАНА: "Крешимир Ћосић" у Задру. Гледалаца: 9.000. Судије: Бруновски и Чанда (Словачка). Искључења: Хрватска 8, Србија 4 минута. Седмерци: Хрватска 7 (5), Србија 3 (2).

ХРВАТСКА: Ивић (6 одбрана, 1 седмерац), Шего (3 одбране) Дувњак 4, Степанчић 1, Вида, Карачић 2, Божић Павлетић 3, Штрлек 8 (4), Муса, Мамић 3, Мандић 2 (1), Јагањац, Вранковић 2, Шипић 1, Сршен,Бећири 1.

СРБИЈА: Цупара (12 одбрана, 2 седмерца), Милосављев, Пушица 3, Воркапић 1, Крсманчић, Црноглавац 2, Пешић 3, Немања Илић 3 (2), Мошић 2, Вања Илић 2, Николић, Кукић 1, Зеленовић 3, Сретеновић 2, Марсенић 1, Живковић.