Рукометаши Партизана победили су вечерас у гостима Нови Пазар са 32:27 на старту плеј-офа Суперлиге, у утакмици коју је обележило искључење капитена гостију Миломира Радовановића због физичког напада на саиграча Дарка Стевановића.

Радовановић је у 54. минуту, при вођству Партизана од 30:26, физички насрнуо на Стевановића, после чега су у терен утрчали сви са клупе црно-белих и зауставили даљи сукоб.

Осим искључења, судије Иван Мошорински и Александар Панџић додатно су казнили Радовановића плавим картоном.

Меч је одлучен у периоду измедју 41. и 49. минута, када су гости први пут стигли до максималне предности од шест голова (20:26).

Партизан су предводили Стевановић са 10 и најбољи играч сусрета Павле Бандука са осам погодака, као и голман Александар Миленковић са 15 одбрана (један седмерац), а пратили су их Вук Миленковић са пет, те Никола Ивановић и Младен Шотић са по четири гола.

Бољи од осталих у домаћем тиму, који је на полувремену имао плус два (13:11), били су шестоструки стрелци Златко Ракић и Армин Калтак, Алекса Милошевић са пет и Стефан Шапоњић са четири гола.

Утакмицу у дворани Пендик пратило је око 1.000 гледалаца.

У осталим мечевима првог кола суперлигашког плеј-офа, Војводина је у Новом Саду савладала панчевачки Динамо са 24:19, док је Железничар 1949 у Нишу славио против Металопластике из Шапца резултатом 36:35.

Нови Пазар у другом колу дочекује Војводину, а Партизан екипу Металопластике.