Ватерполисти Партизана регионалну лигу завршавају на четвртом месту. У полуфиналу Фајнал фора у Дубровнику, домаћи Југ је победио црно-беле 18:4 (3:1, 6:3, 3:0, 6:0). Пошто се меч за треће место не игра, пласман поражених полуфиналиста одређује се на основу пласмана у лигашком делу првенства, у коме је Партизан био четврти.

Југ, бранилац трофеја и велики фаворит за нову титулу, је, према очекивању, од почетка био бољи ривал, али није лако и брзо сломио отпор Партизана, једине екипе која је ове сезоне победила Дубровчане у регионалној лиги.

Дубровчани су релативно брзо, већ почетком друге четвртине стекли четири гола предности (5:1), али до пред крај полувремена млади црно-бели састав је у равноправној борби одржавао заостатак.

Први пут са пет голова домаћи су повели два минута пре великог одмора (8:3), у наредној акцији Репановић је смањио на 8:4. Маро Јоковић је 21 секунду пре краја полувремена из петерца погодио за 9:4. Домаћи потом нису спуштали гас, доминирали су у другом полувремену.

Партизан је други пут ове сезоне са клупе водио нови тренер Стефан Ћирић. Први пут помагао му је Урош Стевановић, некадашњи тренер Партизана и Бањице, а сада Радничког.

ЈУГ – ПАРТИЗАН 18:4
(3:1, 6:3, 3:0, 6:0)
Базен на Гружу.Гледалаца: 500. Судије: Влашић (Хрватска) и Станојевић (Србија). Искључења: Југ 6, Партизан 7. Петерци: Југ 3 (3), Партизан 1 (0).
ЈУГ: Бијач (11 одбрана), Мацан 1, Фатовић 2, Лончар 2, Јоковић 2, Гарсија 3, Марковић 2, Иванковић, Павличевић, Пероне 3, Бенић 1, Обрадовић, Попадић, Врлић 2.
ПАРТИЗАН:
Добожанов (7 одбрана), Лукић, Ф. Јанковић, Репановић 2, Лазић, Манојловић, Драшовић 2, Андрејевић, Јакшић, Танасковић, Стојановић, М. Јанковић, Белопавловић, Радојевић.