САВРШЕНА рола Рашона Томаса у последњој четвртини током које је нанизао чак 14 поена, била је тас који је превагнуо на страну Партизана против Локомотиве. Црно-бели су против једне од најбољих екипа у Еврокупу уписали победу – 80:71, сачували прво место са скором 4-0 и направили огроман корак ка пласману у топ 16. У наредном колу ће на затварању првог круга играти у гостима против Лиможа (30.октобар).

Пријао је кошаркашима Партизана повратак у дом у коме су годинама водили велике битке. Није их уплашио поглед на испуњену дворану до последњег места, већ им је тај кадар само убризгао додатну снагу. За разлику од претходних мечева ове сезоне на којима су спорије долазили до правог ритма, овог пута су од првог минута држали ствари под контролом.

Са Николом Јанковићем у стартној петорци правили су противнику много проблема у рекету, а ситуација се није много променила ни када је на терен изашао Вилијам Мозли. Успели су снажном одбраном да зауставе главне адуте руског тима.

Из добре дефанзиве отварале су им се прилике у нападу, које су добро користили Раде Загорац и Огњен Јарамаз. Када је руку наместио Стефан Бирчевић стигла је и двоцифрена предност. Закуцавање Јанковића убацило је публику у транс и његовим поенима Партизан је дошао до највећег вођства на мечу – 33:21. Било је јасно да моћни Руси неће дозволити себи да потону већ у првом полувремену. Повукао их је Литванац Калниетис и смањио на „минус 6“ пред одлазак на паузу.
АПЛАУЗ ЗА ГАГИЈАГЛАСНИМ аплаузом поздрављен је некадашњи капитен црно-белих и миљеник „гробара“ Драган Милосављевић. Навијачи су овацијама испратили и улазак Стефана Јанковића, који је на позајмици у АЕК, као и фудбалере клуба из Хумске Немању Милетића и Бојана Остојића.

У наставку су се потпуно разиграли Декер и Вилијамс, па је 13 минута пре краја на семафору сијало – 50:50. Тада је кренула жестока битка за сваки кош. У одлучујућу четвртину Локомотива је ушла са једним поеном вишка. Није се тај резултат свидео Рашону Томасу посебно мотивисаном у последњих десет минута. Донео је свом тиму – 70:61, а песму навијача поново појачао на максимум. Међутим, стигао је одговор екипе из Краснодара у виду серије од осам везаних поена. Огромна жеља Рашона да навијачима поклони победу на крају је била пресудна. Тачку је ставио Мозли сјајним закуцавањем за прво место и скор 4-0.

ПАРТИЗАН – ЛОКОМОТИВА 80:71
Дворана: „Александар Николић“. Гледалаца: 9,976. Судије: Пустусиук, Перанди, Депениер.

ПАРТИЗАН: Волден (5ас), Загорац 10, Пејџ 7 (4ас), Гордић 7, Параховски, Јарамаз 10 (4ск), Величковић, Бирчевић 9 (5ск), Јанковић 9 (5ск), Томас 16 (6-6 за два), Пејнерс 1, Мозли 11 (9ск).

ЛОКОМОТИВА: Декер 17, Камингс 17 (7ас), Мотовилов 1, Апић 2, Калниетис 7 (7ск, 6ас), Ивљев 2, Илнитски 1, Вилијамс 15 (10 ск), Кулагин, Герасимов, Мартиук, О`Брајант 9 (5ск).
По четвртинама: 24:18, 17:17, 16:23, 23:13.