ПРОШЛЕ сезоне кошаркаши Партизана су се у трећем колу АБА лиге оклизнули у Бару, али таква грешка им се није поновила. Црно-бели су се без тренера Андрее Тринкијери на клупи изборили са Баранима и тако се, после пораза од Приморске, вратили на победнички колосек - 76:65. Наредни изазов за тим из Хумске је дуел са Локомотивом у уторак у дворани "Александар Николић".

Током последњих година Морнар је био ривал који не лежи Партизану. То је потврђено већ у првој четвртини меча у Бару. Црно-бели су били у контраритму, тешко су погађали чак и с линије за слободна бацања (укупно 22-13). На њихову срећу, нису се прославили ни домаћи, с великим бројем нерезонских шутева (23-4 за три), који су углавном завршавали ван мрежице... У таквом односу снага Барани су успели да се одлепе највише на 21:14 у 11. минуту.

Буђење Партизана је стигло са тројкама разиграних бекова. Јарамаз и Пејдж су покренули "парни ваљак" и тако вратили неизвесност у другој деоници. Црногорски тим је предводио центар Урош Луковић, али су слобода бацања и њему правила огромне проблеме (8-2), што је олакшало гостима да дођу до преокрета.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ ПАРТИЗАНОВ ТРЕНЕР У БОЛНИЦИ: Тринкијерију позлило пред утакмицу у Бару

Тренерски тандем Шћепановић-Матовић је успео да надмудри колеге са друге стране и потпуно промени правац утакмице. Шут ван линије 6,75 м је и у другом полувремену био битно оружје црно-белих, док су домаћи иако познати као одлични шутери, потпуно заказали у том сегменту. Јарамаз је донео Партизану 46:40, наставио је у том ритму и Кори Волден, потом и Немања Гордић...

Добру енергију је унео и повратник после повреде Рашон Томас, разиграо се и Никола Јанковић, Загорац је помагао на обе стране, "мирисало" је у хали на победу гостију. Такав исход је био све извеснији када је Пејдж погодио тројку за 69:60 пет минута пре краја, а Нидам, битна узданица домаћих, напустио терен због повреде. Победу је закуцао прво Мозли, па потом и Јарамаз (73:61).

МОРНАР - ПАРТИЗАН 65:76
(20:14, 12:19, 23:28, 10:15)
Дворана: "Тополица". Гледалаца: 2.800. Судије: Пукл (Словенија), Петек (Словенија), Хаджић (Хрватска).

МОРНАР: Пулен 16 (19-5 из игре), Нидам 6 (5 ск., 6 ас.), Шеховић, Мугоша, Рели-Рос 2, Бегић 2, Вујошевић, Павићевић, Волер 6 (4 ск.), Маркота 10, Бјелица 9, Луковић.

ПАРТИЗАН: Волден 8 (4 ск.), Загорац 8 (10 ск., 3 ас.), Пејдж, Гордић 5 (4 ск., 5 ас.), Параховски 2, Јарамаз 17, Величковић, Бирчевић, Јанковић 9 (7 ск.), Томас 9 (9 ск.), Пејнерс, Мозли 5 (6 ск.).