Гордић је прекратио муке Партизана у Литванији. Црно-бели су у Виљнусу дошли до победе против Ритаса и остварили трећи тријумф у исто толико мечева у Еврокупу - 66:61.

Ни једни ни други нису бриљирали, али је меч решио Немања Гордић. Плејмејкер Партизана је погодио кључну тројку за тријумф свог тима.

Најефикаснији у српском тиму били су Пејџ са 17 и Гордић са 13 поена и седам асистенција, док су на другој страни по 15 постигли Круз и Бензијус.

18:20 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

Уочи почетка утакмице је Ритас одлучио да у знак захвалности за све што је учинио за клуб Атрјому Параховском да пригодан поклон. Добио је аплаузе за трибина.

Утакмица је почела поенима Круза под фаулом и реализованим бацањем због фаула Јанковића. Тројка Буткевичијуса је изашла из коша, али је Загорац направио фаул при скоку. Срећом, то није кажњено. Загорац и Јарамаз су затим промашили отворе тројке, а Еходас закуцао на другој страни (5:0).

Загорац је половичним извођењем пенала прекинуо серију домаћина, Круз је затим имао одлично полагање, да би Загорац нагазио линију при шуту за три. Круз прави велике проблеме одбрани црно-белих (9:3).

Мучи се Партизан да дође до поена из игре, Загорац је показао борбеност и дошао до скока у нпаду, али је поново промашио једно слбоодно бацање. Загорац је направио другу личну, па га је заменио Пејнерс. На половини прве деонице Ритас има осетнију предност (10:4).

Волден је поентирао, па су Бензијус и Пејџ потом "разменили" тројке (13:9). Улазак Гордића је мало "размрдао" игру српског тима. Са његове три сјајне асистенције је Партизан смањио резултат и натерао Адомаитиса да тражи тајм-аут (16:15).

После прве деонице Ритас има предност пошто је Пејџ испустио лопту у последњем нападу - 18:17.

18:45 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Резултатска "клацкалица" се наставила у другој деоници. Мозли је постигао поене који су донели Партизану изједначење (21:21).

Бензијус и Блажевич су покренули мини-серију домаћина, после чега су уследили промашаји на обе стране терена (25:21).

Бензијус се разиграо и увећао вођство свог тима (28:23), али је онда уследила реакција Пејџа и Мозлија и приморала Адомаитиса да тражи нови тајм-аут на два минута пре одласка на полувреме (28:27).

Ритас користи своје најјаче оружје - брзу игру у транзицији и тако долази до лаких поена. Загорац је поново половичан са пенала, али се Мозли изборио за лопту, а Волден тројком донео прво вођство црно-белима (30:31).

Буткевичијус промашује отворену тројку, а Загорац краде лопту и оставља за Пејџа који погађа за три. Блажевич затим прави фаул у нападу. Тринкијери тражи тајм-аут да нацрта последњи напад. Мозли је промашио. Партизан има предност на полувремену - 30:34.

19:20 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Друго полувреме је почело тројком Пејџа. Загорац је промашио два покушаја за три, али су црно-бели успели скоковима у нападу да се изборе за нове шансе. Ипак, то нису успели да награде новим поенима (32:37).

Барстоу је успео да смањи заостатак, али је Пејнерс одиграо одлину одбрану, а Јанковић то надоградио поенима под фаулом. Промашио је додатно бацање, али је Бирчевић био на правом месту. Круз је на то узвратио тројком на половини трећег квартала (37:41).

Бирчевић је узвратио тројком, да би Јанковић потом додао нове поене. Серију црно-белих је прекинуо Холовеј (39:46).

Блажевич је био сигуран са пенала, Сирвидис је потом поентирао, а Тринкијери реаговао тајм-аутом (43:46). Нису успели да постигну кош, да би Каирис прво поентирао, а онда Бензијус сјајном финтом остао сам и донео предност свом тиму (48:46).

Гордић је погодио после продора, Сирвидис промашио тројку, да би Гордић потом новим поенима вратио вођство Партизану пред последњу четвртину (48:50).

19:51 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Загорац је погодио, судије су потом погледале снимак и установиле да је нагазио линију и тако потврдиле одлуку да је у питању шут за два. Барстоу је погодио оба пенала, па је Волден направио фаул у нападу (50:52).

Пејџ погађа тројку, Барстоу је половичан са пенала, а Мозли се одлично бори у рекету и долази до нових поена. Уследили су промашаји на обе стране, после чега је Бицкаускис добио техничку због "флопинга", али Пејџ није погодио бацање на половини последњег квартала (53:57).

Пропустио је Партизан неколик ошанси да се "одлепи", Круз је то казнио тројком. Загорац је промашио у покушају да узврати истом мером. Берстоу потом прави фаул у нападу (56:57).

Партизан се мучи са игром у нападу, али је Мозли успео да извуче ситуацију и да се избори за слободна бацања. Погодио је само једно. Бензијус је промашио тројку, да би Партизан преко Гордића коначно успео да поентира на око два минута пре краја (56:60).

Каирис погађа оба пенала, Волден прави велику грешку при додавању Волдену, да би потом Каирис промашио зицер под кошем. Партизан је имао два узастопна напада, промашили су их Гордић и Загорац. Тринкијери тражи тајм-аут на 45 секунди до краја после фаула Гордића (58:60).

Каирис је после кратког предаха погодио прво, промашио друго бацање. Гордић је преузео одговорност и погодио тројку. Остало је још 28 секунди, Адомаитис реагује тајм-аутом (59:63).

Круз је промашио за три, Пејџ био половичан са пенала, а Каирис после доста проблема у скоку дошао до поена. Уследио је брз фаул на Пејџу који је погодио оба бацања и ставио тачку - 61:66.