ПРВА победа Црвене звезде у Евролиги ове сезоне, на првом изласку пред своје навијаче, и то против једног од фаворита за титулу у елитном такмичењу. Српски шампион је гвозденим одбрамбенимстиском угушио сваки покушај удаха Фенербахчеа и остварио други тријумф у досадашњих девет сусрета са турским тимом – 68:56.

Лице црвено-белих било је непрепознатљиво у поређењу са евролигашком премијером против Панатинаикоса у Атини. Томићев тим напуњен самопоуздањем колико и трибине „Арене“, одбрана затегнута као у најбољем периоду Радоњићевог тренерског мандата.

Сасвим другачије лице носили су и презимењаци Браун, посебно Дерик. Вољни моменат искусног крилног центра просто је експлодирао у односу на претходне мечеве. Шест скокова за свега осам минута, и то поред скакача увис какви су Весели и Вилијамс. И Лоренцо Браун је изгледао као играч са капацитетом за првог плејмејкера евролигашког тима. За Давидовца се питање спремности за елитно такмичење не поставља, такође ни за Гиста, уз Дерика Брауна најзаслужнијег за скакачку надмоћ црвено-белих у првом полувремену (19:12).

Звездина изузетно покретна одбрана сакрила је скоро све нападачке адуте Обрадовићевог тима, осим оних који се тешко могу сакрити. Један од њих је вансеријски квалитет Де Колоа, који је са 14 поена у првих 20 минута држао екипу да не пропадне у рупу дубљу од пет поена разлике.

Стеге којима је одбрана нашег тима држала моћни Фенер везаних руку и ногу, није попуштала ни у наставку. Напротив, Звезда је у трећој четвртини пронашла рецепт и за одбрану од француског аса, истовремено у нападу стрпљиво зидајући предност која је у финишу те деонице нарасла на девет поена. Великих девет за утакмицу у којој се за сваки кош радило у три смене.

У последњој четвртини кошеви су достигли вредност опреме за копање у доба златне грознице. Посебно за Звездине копаче, који су у првих четири и по минута постигли само два поена са линије пенала. Када се Фенер такође нападачким ходом по мукама примакао на минус два, Звездин напад тројком је откочио Фаје, играч одлуке у завршници меча са великим Фенером. Као и раније генерације црвено-белих, и ова је доказала да је способна за рушење највећих.

Ц. ЗВЕЗДА 68

ФЕНЕРБАХЧЕ 56

ДВОРАНА „Штарк арена“. Гледалаца: 16.879. Судије: Ламоника, Пастусјак, Перанди.

Ц. ЗВЕЗДА: Д. Браун 7 (8 ск), Човић, Л. Браун 13 (6 ас), Перпероглу 11, Давидовац 5, Лазић 3, Фаје 8 (7 ск), Берон 3, Добрић 2, Гист 11 (8 ск), Џенкинс, Оџо 5.

ФЕНЕРБАХЧЕ: Вестерман, Махмутоглу 6, Калинић 3, Биберовић, Слукас 6, Де Коло 19, Вилијамс, Весели 6, Мухамед 13, Дувериоглу 2, Датоме, Штимац 1.

15:16, 20:14, 16:13, 17:13

УВРЕДЕ И ПОДРШКА КАЛИНИЋУ

НЕКОЛИКО стотина млађих навијача смештених у горњем прстену „Арене“, током загревања погрдно је скандирало бившем играчу Црвене звезде Николи Калинићу. Увреде нису јењавале читавим током утакмице са Фенербахчеом.

Реакција су стизале из других сектора – звиждуци упућени углавном голобрадим момцима, који су очигледно били мотивисани неким Калинићевим ставовима о Косову и Метохији.