Кошаркаши Србије зазели су 5. место на Мундобаскету у Кини.

"Орлови" су у последњем мечу на шампионату савладали Чешку 90:81, пошто су успели да надокнаде 13 поена заостатка, колико су били у минусу у другој половини друге четвртине.

Један од највећих фаворита пред старт СП, селекција САД заузела је 7. место тријумфом против Пољске.

13:59 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

Србија меч почиње с петорком: Јовић, Богдановић, Лучић, Јокић и Милутинов.

Богдан убаченом тројком отвара меч, потом убацује и два слободна бацања. Србија води 5:0. Милутинов с четири везана поена одбија налет Чеха - 9:5, 4. минут. Саторански и Петерка тројкама поравнавају резултат у 7. минуту - 15:15.

Богдановић убацује шут ван линије 6.75 и враћа предност Србији, пошто су претходно Чеси промашили два напада за вођство. Радуљица лако поентира у рекету ривала и враћа "орловима" плус пет - 20:15, 8. минут. Селектор Чешке тражи минут одмора.

Ђорђевић је до 8. минута заменио комплетну почетку петорку. Мицић, Гудурић, Симоновић, Бјелица и Радуљица су у завршници прве деонице испустили предност, па су Чеси преко Саторанског (два бацања) и Петерке (тројка) поравнали резултат на крају прве деонице - 20:20.

14:22 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Са четири везана поена Пумпрле Чеси долазе до прве предности на мечу на отварању друге деонице. Петрерка тројком увећава предност Чеха - 27:21, 12. минут. Упали су "орлови" у контраритам, Радуљица и Гудурић су за тренутак успорили пад Србије, али Чеси повећавају предност после поена Ауде из рекета - 32:25, 14. минут.

Богдановић, после половичног учинка Бирчевића с линије пенала, постиже свој 12. поен у досадашњем току меча и враћа Србију на минус четири на половини друге деонице - 32:28. Петерка је без промашаја за три поена. Убацује четврти шут ван линије 6.75, а после лошег додавања Јокића, Балвин поентира уз фаул и погађа додатно бацање за прву доцифрену предност неке од екипа - 38:28, 16. минут. Ђорђевић тражи минут одмора.

Богдановић је с два убачена бацања на тренутак прекинуо серију Чеха, који после тројке Бохачика иду на плус 13 - 43:30, 17. минут. После новог тајм аута Ђорђевића Богдановић враћа тројку са више од осам метара. Јовић у полуконтри, па Бјелица поенима уз фаул и убаченим додатним бацањем креирају серију "орлова" 8:0 и експресно враћају Србију резултатски у меч - 43:38, 18. минут.

Имали су српски кошаркаши прилику да још више смање заостатак, Јовић је промашио отворен шут за три поена, а приликом покушаја да направи скок у нападу фаул је направио Марјановић, после чега је Балвин убацио два бацања и прекинуо серију Србије - 45:38, 19. минут.

После два убачена бацања Марјановића, Саторански убацује тројку о таблу за плус осам Чеха у завршници првог полувремена (48:40). У последњих 13 секунди друге деонице Марјановић је био половично успешан с линије пенала, а Саторански лаким поенима после продора поставља коначан резултат првог полувремена - 50:41.

14:59 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Као и на отварању меча, Богдановић с пет везаних поена отвара трећу деоницу - 50:46, 21. минут. Лучић погађа тројку за минус два - 51:49. Два напада су "орлови" пропустили да дођу, барем до изједначења, а Чеси с четири лака поена у контранападу одбијају почетни налет Србије - 55:49. После поена Јовића с полудистанце, Саторански убацује нову тројку - 58:51, 24. минут. Милутинов убацује два бацања.

Јокић прве поене на мечу постиже у 24. минуту, а Јовић у наредном нападу убацује тројку за изједначење - 58:58, 25. минут. Симоновић у контранападу и Јокић поенима после офанзивног скока продужавају серију "орллова на 11:0. Србија поново води - 62:58, 27. минут.

Чеси су без поена више од четири минута. Јовић наставља серију Србије лаким поенима у контранападу и повећава предност на 64:58. Селектор Чешке користи већ други тајм аут у трећој деоници. Ширина прекида поентерски пост Чеха у другој половини треће деонице, али на другој страни сјајна сарадња Јокића и Милутинова, који закуцавањем крунише асистенцију аса Денвера - 66:60, 29. минут. Тројка Јовића 40 секунди пре краја треће деонице били су последњи поени у претпоследњем кварталу. Србија на последњи двоминутни одмор иде са плус седам 69:62.

15:22 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Поенима Симоновића у контранападу и тројком Богдановића (25 поена досад) "орлови" први пут на мечу стижу до двоцифрене предности - 74:62. Богдан убацује још једну тројку (6-7 за три), а потом и Јокић поентира у рекету ривала за нови највећи плус - 79:64, 33. минут.

Стао је шут Чесима што се одмах одразило на резултат. Милутинов закуцавањем и Богдановић новом тројком доводе Србију надомак 20 разлике - 84:66, 35. минут. Покушали су Чеси да "ухвате последњи воз" за повратак у меч, пришли су на 84:70 у 36. минуту, али су "орлови" са два закуцавања Милутинова на аистенције Јокића лако одбили тај покушај и усмерили меч ка мирној завршници - 88:70, 37. минут.

Пропустили су Чеси прилику да приђу на једноцифрен заостатак. Пошто су убацили две везане тројке, имали су напад при вођству Србије 88:76, али је Пализа промашио отворен шут за три поена, после чега је Јокић био половично прецизан с линије пенала - 89:76. 39. минут.

На крају победа Србије - 90:81.