САМО осморица плавих била су довољна за осму победу у осам припремних утакмица за Светско првенство у Кини. Без Богдановића, Бјелице, Радуљице и Лучића, Србија је у другом мечу на турниру у Шењангу лако изашла на крај са борбеним Новим Зеландом - 88:78.

Осим уводне адаптације на атипичан стил игре ривала, наши момци школски су одрадили домаћи задатак написан руком селектора Ђорђевића. Иако је надимак кошаркашке репрезентације Новог Зеланда "тол блекси" (високи црни), у реалности су заправо "смол блекси" (мали црни) у односу на центарску линију Србије.

Марјановић је изгледао као Гуливер у рекету противника, када је наместио свој једноручни избачај разлика је брзо прешла у двоцифрену зону. "Високе" је закуцавао и Милутинов на пасове Јовића и Мицића, који су неретко били заједно на терену. Нормално, јер смо у одсуству Богдановића на располагању имали само три бека.

Јокић је највећи део своје минутаже у овој утакмици провео на позицији "четири", не гледајући превише ка кошу. Најбољи центар НБА овог пута скоро да није изашао из коже плејмејкера, најчешће је делио лопте Бобију, али и спољним играчима који су промашили прилично отворених шутева за три поена. Могуће је да се ради о још једној ноћи без довољно сна, али остало је сасвим довољно времена за дотеривање шутерске форме.

Прочитајте још РАДУЛјИЦА КАО ВОДИЧ КРОЗ КИНУ: Буба на уљу, робот собар

Такође и за корекцију одбрамбених пропуста, углавном у првом полувремену. Када су "орлови" у другом раширили крила, сузили простор за продоре и отежали ривалу тројкашке покушаје, предност је нарасла на 20 поена разлике (73:53).

До почетка Мундобаскета и утакмице са Анголом 31. августа, Србију очекује још једна провера у Шењангу - најозбиљнија на кинеском тлу. У уторак је противник селекција Француске, један од кандидата за медаљу.

ФУРНИЈЕ СРУШИО ИТАЛИЈУ
ФРАНЦУСКА је после пенал завршнице победила Италију на турниру у Шењангу - 82:80. У понедничком тиму бриљирао је Еван Фурније са 29 поена (21 у другом полувремену). Најбољи у селекцији "азура", са којом ће Србија играти у групи на Светском првенству у Кини, били су Марко Белинели са 20 поена, Данило Галинари је постигао 15, док је 14 убацио Алесандро Ђентиле.