"Орлови" су убедљиви и без главних полуга тима. Немања Бјелица, Богдан Богдановић и Мирослав Радуљица, уз недовољно опорављеног Владимира Лучића, само су посматрали други тријумф Србије на припремама у Кини.

После Италије изабраници Александра Ђорђевића савладали су и Нови Зеланд - 88:78.

Најефикаснији у српском тиму, који је у једном тренутку имао и плус 20, били су Милутинов са 19 и марјановић са поена.

13:34 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

Србија меч почиње с петорком Јовић, Гудурић, Симоновић, Јокић, Марјановић. Ђорђевић на овом мечу неће рачунати на Владимира Лучића и Немању Бјелицу.

Нису "орлови" најбоље отворили дуел, у прва три минута игре постигли су само два поена, што су Новозеланђани искористили да поведу 7:2. "Пробудили" су се изабраници Александра Ђорђевића, Марјановић и Јокић су покренули, а Јовић с пет везаних поена (једна тројка) донео је прву предност Србији на мечу - 10:9, 5. минут.

У другој половини прве деонице Ђорђевић је одлучио да проба петорку са три висока играча и два плејмејкера. На паркету су Јовић, Мицић, Бирчевић, Јокић и Марјановић, који лаким поенима из рекета одржава "орлове" на плус два - 14:12, 7. минут. Није дуго трајао Ђорђевићев "експеримент", у последња два минута прве деонице на терену ће уместо Марјановића бити Гудурић, док је, засад одлични Јовић (девет поена), место уступио Симоновићу.

Мало су "орлови" убрзли игру у завршници првих десет минута и то им је одмах донело резултат. У последњих 70 секунди уводне деноице, после два убачена пенала (од три) Бирчевића, улазе са шест поена вишка - 20:14. Два убачена бацања Гудурића и тројка Бирчевића донели су "орловима" девет поена више на крају прве четвртине - 25:16.

13:54 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

С четири везана поена Николе Милутинова Србија је стекла двоцифрени плус на отварању друге четвртине, али пропустима у одбрани "орлови" нису успели да задрже стечени капитал, па је Ђорђевић после само два минута игре у наставку меча затражио тајм аут.

Минут одмора је дао резултата. Милутинов доминира у уводним минутима другог квартала, сјајним закцавањем уз фаул подигао је предност Србије на 31:20, 13. минут. Додатно бацање није искористио. Покушавају Новозеланђани да ухвате резултатски прикључак, с чечтири везана поена пришли су на минус седам, али Марјановић закуцавањем и Симоновић поенима у контранападу после пресечене лопте, врћају "орловима" двоцифрени плус на половини друге четвртине - 35:24, 15. минут.

Доминира Бобан Марјановић у другој половини друге деонице, с четири везана поена постао је први кошаркаш с двоцифреним поентерским учинком (12). Поенима Гудурића из продора и тројком Симоновића Србија на истеку 17. минута долази до, у досадашњем току меча, највећих 44:28. Припретили су Новозеланђани после тајм аута које је затражио њихов селектор, с две тројке су пришли на минус 11, али су Симоновић убаченим шутем ван линије 6.75, па Јокић поенима уз фаул и убаченим додатним бацањем одбили тај налет ривала - 50:36.

Поенима Јовића из продора у последњој секунди првог полувремена "орлови" на велики одмор одлазе с двоцифреним плусом - 53:42.

14:31 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Три минута је прошло у трећој четвртини, а репрезентативци Новог Зеланда нису успели да постигну прве поене у наставку меча. На другој страни, Бобан Марјановић с четири узастопна поена (17 укупно у досадашњем току меча) и Гудурић лаким полагањем у контранападу, подижу предност "орлова" на плус 17 - 59:42.

Новозеланђани прве поене у наставку меча постижу после више од четири минута игре и то с линије пенала после техничке грешке досуђене Марку Гудурићу, који је због тога добио жестоку критику од селектора Александра Ђорђевића. На половини треће четвртине Србија води - 60:44.

Имали су Новозеланђани велику прилику да ухвате резултатски прикључак, али је Смит Милнер од пет узастопних слободних бацања погодио само једно при резултату 62:47 (27. минут), па су Милутинов и Мицић у завршници препоследњег квартала донели Србији, досад највећих, плус 18 пред последњи двоминутни одмор - 68:50.

14:51 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Поенима Јокића на почетку завршног квартала Србија одлази на плус 20 - 70:50. на тројку Новозеланђана, тројком одговара Мицић, који је претходно промашио два узастопна шута (један за три и један с полудистанце) - 73:53, 33. минут. На мини серију ривала 5:0, тројком, после тајм аута Ђорђевића, одговара Гудурић - 76:58, 36. минут.

Убрзали су Новозеланђани игру у нападу и серијом 8:0 на, за њих, најбољи начин материјализовали неколико промашених напада "орлова - 76:66, 36. минут. Слично као на претходном мечу против Италије, када је ривал претио да угрози вођство, Јовић је убацио тројку и усмерио српске репрезентативце ка мирној завршници меча. Милутинов је половично успешан с линије пенала - 80:66, 37. минут.

Ђорђевић је меч против Новог Зеланда одиграо са осам играча, пошто поред Бјелице и Лучића, у игру нису улазили Богдановић и Радуљица. На крају 88:78.