Кошаркашка репрезентација Србије победила је данас Италију са 71:65 у припремној утакмици за Светско првенство.

Репрезентативци Србије су остварили и осму победу у припремним утакмицама, другу над тимом Италије.

Српски кошаркаши ће наредну утакмицу у кинеском Шењангу играти у недељу од 13.30 против Новог Зеланда.

Потом ће у уторак у истом термину састати са Француском.

Светско првенство у Кини ће почети 31. августа, а Србија ће играти у групи са Анголом, Филипинима и Италијом.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Прве поене на мечу постиже Богдановић са линије пенала. Италија одговара са тројкама, предњачили су Белинели и Датоме. Милутинов, Бјелица и Бирчевић су уписали своје прве поене. Само је Јовић без коша за сада у првој четвртини. Италијани имају проблем са високим играчима, што је Ђорђевић искористио да максимално повећа петорку са Бјелицом на тројци - 13:10.

Италијани се ослањају на тројке, Хекет убацује своју прву. Јовић одговара далекометном бомбом, али и неколико поена Ђорђевићевих пулена испод самог коша, као и са линије слободних бацања - 21:15. После два промашена слободна бацања и Радуљица се уписао у листу стрелаца. Сакети узима минуту одмора.

Јокић одлично дели асистенције, Симоновић користи и везао је четири поена. Србија има великих плус 12 - 27:15, да би Брукс пред крај прве деонице смањио заостатак Италијана - 27:17.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Два минута Србија није постигла кош, док је њен противник "повезао" пет поена и преполовио разлику - 27:22. Нови кошаркаш Мемфиса је анулирао серију Италије и поново донео двоцифрену предност Србији - 32:22. Лепа, течна игра "орлова" у нападу, завршена Симоновићевом асистенцијом за Милутинова у рекету.

Богдановић доминира. Са више од седам метара је кошаркаш Сакрамента убацио тројку за велику предност Србије (37:23). Убрзо је Данијел Хекет имао одговор, убацио је трећи шут за три поена на утакмици (37:26). А онда опет Богдановић и опет - тројка! И то каква! Далекометна! (45:31). Бјелица и Бирчевић су пробили одбрану по ко зна који пут, али је само Бјелица уписао поене. Одличан напад и још боља одбрана Србије за сјајну предност на полувремену (47:32).

Најефикаснији у редовима Србије у првом полувремену био је Богдан Богдановић са десет поена, Немања Бјелица је додао седам, а Марко Симоновић шест. Марко Гудурић и Стефан Јовић су уписали по пет поена. На другој страни бољи од осталих је био Данијел Хекет са 12 поена, од тога три тројке, Марко Белинели је уписао девет, а Луиђи Датоме седам поена.

ТРЕЋА ЧЕТВРИНА

Одличан почетак другог полувремена за Србију. Јокић у рекету види усамљеног Бјелицу у корнеру и асистира му за тројку. На другој страни, Хекет опет убацује тројку. Јокић прави неспортски фаул, а Белинели изводи бацања. И једни и други су незадовољни радом арбитара - 52:38.

Џеф Брукс опет поентира поготком са полудистанце, а Галинари се надовезује још једним хицем са даљине. Богдановић погађа још једну, своју трећу тројку. Србија гађа тројке 8/16. Белинели протрчава поред Гудурића и изнуђује прекршај. Потом су разменили и не баш пријатне речи - 56:45.

Мицић не успева да нађе офанзивни ритам, а Филој погађа тројку за повратак "Азура" на једноцифрени минус. Гудурић одбија налет ривала поготком под фаулом. То је био његов осми поен - 59:48.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Почетак последње деонице обележава Никола Јокић који је 'асистирао' сам себи. Центар Денвера се лепо позиционирао под кошем, добио лопту, али је промашио. Ипак, ухватио је "отпадак" и убацио у кош (64:48).

Галинари даје тројку да колико-толико ублажи минус "Азура", а онда је Брукс реализовао продор уз прекршај. Белинели својим 15. поеном наговештава узбудљиву завршницу. "Орлови" су испали из ритма док се ближи крај меча и Ђорђевић зато тражи тајм-аут - 64:57.

Белинели убацује тројку за серију "Азура" 12:0, а Јокић не успева да погоди, па фаулира Галинарија далеко до коша. Абас погађа уз фаул Бјелице, за преокрет и серију 17:0 "Азура! Брукс потом није погодио тројку о таблу - 64:65. Милутинов враћа предност "орловима". Најпре је искористио два пенала, а потом је закуцао на Гудурићеву асистенцију -68:65. Промашај Белинелија и далекометна тројка Јовића за крај - 71:65.