Дуел једине две непоражене екипе у Атини је припао "орловима". Србија је после продужетка савладала Грчку и тако остала једини тим који није изгубио на "Акрополис купу" - 85:80.

Домаћин је током већег дела меча имао предност, био бољи ривал, Ђорђевић и његови изабраници су се мучили да пронађу решење за Јаниса Адетокунба. Све док на сцену нису ступили Богдан Богдановић и Немања Бјелица. Њих двојица су режирали преокрет, а могло је све да буде завршено и у 40 минута.

Ипак, оно што нису успели тада, јесу у додатних пет минута. Тачку на тријумф је ставио Марко Гудурић са три погођена пенала.

Најефикаснији у српском тиму били су Богдановић са 28 и Бјелица са 18 поена. Поред повређених Теодосића, Лучића и Милосављевића, овај дуел је пропустио и Јокић после договора са селектором.

19:38 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

Утакмица је почела. Највећа пажња је, очекивано посвећена Јанису Адетокунбу. На старту га српски играчи углавном удвајају. Кзанио је тај вишак Калатес погођеном тројком, на шта Бјелица није успео да одговори, али јесте Богдановић уз звук сирене (3:3).

Јанис прве поене постиже погођеном тројком. Богдановић затим прави грешку у додавању, па контру спречава фаулом. Сјајан потез је направио Калатес, финтирао је додавање, па лагано положио лопту у кош. Јовић је на то одговорио тројком (8:6).

Симоновић је био поливчан са пенала, Бјелица је постигао још једну тројку за српски тим, а Калатес је дошао до нових лаких поена. Калатес је затим покушао да набаци лопту Јанису за закуцавање, али је Јовић то спречио фаулом. Јовић је направио грешку у нападу приликом додавања, да би Јанис затим поентирао под фаулом, али је промашио додатно слободно бацање. Ђорђевић је љут због непотребног фаула. На половини прве деонице домаћин води (12:10).

Тражи Ђорђевић право решење за игру у рекету, Марјановић је заменио Милутинова. Јанис је наставио да прави проблеме српским играчима, изнудио је нови фаул и био половичан са пенала. Јанисови нови поени са пенала, поново само једно погађа. Проблеми у урганизацији игре Србије се настављају, ређају се изгубљене лопте (16:13).

Настављају се проблеми када је сарадња плејмејкера и центара  у српском тиму у питању. Грци су у потпуности "закључали" рекет. Ипак, поред свега тога Србија има минимални заостатак после првих 10 минута (19:17).

20:19 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Грчка започиње другу четвртину серијом 6:0. Ђорђевић одмах реагује тајм-аутом (25:17). после почетне серије домаћина, Србија не упсева да пронађе пут до коша. Око четири минута нису постигли кош. Ђорђевић решење у рекету тражи увођењем Радуљице на позицију "пет", али он одмах добија блокаду од Папајаниса. Богдановић са пенала прекида "празан ход" (25:19).

Србија успева, колико-толико, да врати прикључак и натера Грке да траже минут одмора (27:23). Судије допуштају нешто чвршћу игру, а Радуљица добија нову "рампу" од Папајаниса, после чега шут Гудурића за три излази из коша. Бјелица потом фаулира Танасиса Адетокунба који погађа оба пенала и поново враћа разлику за тајм-аут Ђорђевића (31:23).

Србија је имала напад, Атинау је после проласка кроз блок Милутинова остао да лежи на паркету. Са болном гримасом је отишао на клупу, после чега су га саиграчи однели до свлачионице у сузама. Према његовој реакцији делује да је победа озбиљније природе. Коначно лопта долази до центара, а Милутинов снажно закуцава (31:25).

Серија сјајних потеза и сарадње бековске линије и центара. Милутинов постиже четири узастопна поена лако на обручу. Покушали су српски играчи то још једном, Гудурић је пронашао Милутинова поново, али је лопта изашла из коша, па су уследили кораци српског центра. На полувремену Грци имају вођство (38:31).

20:35 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Знатно бољи почетак Србије у другом полувремену. Милутинов се разиграо и дошао до двоцифреног учинка на мечу (38:35).

Бирчевић је направио неспортску личну на Јанису, он је био половичан, али је Бурусис казнио то тројком. Милутинов је затим добио "рампу" од Јаниса и остао је да се буни. Јовић је одиграо одличну одбрану, али су судије показале да је направио фаул. Додавање Мицића за Милутинова није успело. Бирчевић се поставио у одбрани, Аддетокунбо је поентирао, а судије су показале да се кретао у одбрани и да је фаул и додатно бацање за МВП-ја НБА лиге. Бирчевић је потом замењен, јер је ушао у расправу са судијама, заменио га је Бјелица. Јанис је погодио и донео двоцифрено вођство домаћину (45:35).

Српски играчи су све више нервозни због суђења. Богдановић погађа тројку, Јанис узвраћа, да би му Богдан затим украо "живу" лопту и пронашао Бјелицу који даје нову тројку. Бјелица затим погађа после продора и прави мини-серију од 5:0 на половини трећег квартала. (48:43).

Јанис је феноменалном блокадом подигао публику на ноге, али је Богдановић узвратио "рампом" на његовом брату Танасису, а онда погодио два пенала после фаула управо Јаниса. Сјајна одбрана "орлова"; па лаки поени Симоновића (51:47).

Симоновић је направио фаул у одбрани, да би потом због протеста добио и техничку, а Бурусис је све то казнио. Мицић је узвратио тројком на другој страни. Радуљица је потом фаулиран под кошем, није погодио, али јесте реализовао оба слободна бацања (54:52).

Танасис погађа тројку, Гудурић добија "рампу" на продору, а после промашаја Кониариса Јанис долази до нове блокаде, овог пута на Мицићу. То је осма блокада домаћина, наспрам једне колико има Србија. Пред последњих 10 минута Грчка води - 57:52.

21:25 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Последња деоница је почела поенима Принтезиса. Симоновић после више од три минута "празног хода" српског тима прекида то тројком. Јанис затим постиже своје нове поене (61:55).

Ређали су се промашаји на обе стране терена, Богдановић је у свему томе добио и ударац у лице од стране Василопулоса. Јовић је промашио торјку, Бјелица се изборио за нови напад, а онда себе наградио полагањем на пет минута пре краја (61:59).

Тандем из Сакрамента Богдановић/Бјелица прави серију којом доводи Србију у вођство, Грци реагују тајм-аутом (63:64).

Сјајна игра у одбрани Србије је награђена тројком Богдановића, укупно девети далекометни хитац "орлова" из 23 покушаја. Гудурић је украо лопту, кренуо у контру, Јанис га је стигао и блокирао, мада је према успореним снимцима деловало да је блокада каснила, што је и Марко покушао да објасни судијама, али безуспешно. Калатес је био половичан са пенала, а Милутинов потом сјајну асистенцију Бјелице завршио закуцавањем (64:69).

Бјелица погађа тројку са НБА раздаљине, али Ларенцакис одмах враћа. Ђорђевић реагује тајм-аутом (67:72).

Србија је имала напад, уследила је грешка Бјелице код додавање, па тајм-аут Грка. Адетокунбо је кренуо у продор, срећом није погодио под фаулом. Реализовао је оба пенала, а Ђорђевић реаговао увођењем Јовића и игром са два плеја. Василије је промашио оба пенала, Гудурић је покушао да врати лопту у кош, није успео, Танасис је погодио тројку за изједначење (72:72).

На семафору је остало 12 секунди, Богдановић је узао лопту и промашио. Играће се продужеци.

21:41 - ПРВИ ПРОДУЖЕТАК

Први продужетак је почео поенима Гудуриаћ са линије пенала. Калатес је на то узвратио тројком, а Богдановић је узвратио истом мером (75:77).

Танасис остаје сам и промашује за три, Бјелица то кажњава тројком, а онда и Јанис не успева да погоди за три. Јовић је пропустио прилику да то казни, каснила је одбрана, а Ларенцакис је лагано положио лопту у кош. Ђорђевић се љути, а Грци су пришли на два минута пре краја продужетка (77:80).

Тројка Гудурића излази из коша, Милутинов се изборио за нови напад, да би Богдановићу потом избили лопту, он је одмах направио фаул и спречио контру. Бурусис је био половичан са пенала. Богдан је затим веома интелигентно сачекао да му Танасис приђе и изнудио је фаул, па погодио оба пенала и онда добио мали одмор од Ђорђевића (78:82).

Бурисис је промашио тројку, Гудурић ухватио лопту, али Бјелица прави грешку. Србија је затим украла лопту, имала прилику за чисту контру, а судије су одлучиле да то прекину и да покажу да је Калатес фаулиран. Сви са клупе Србије су се бунили, ништа то није променило. Калатес је погодио оба (80:82).

Богдановић се вратио у игру, није успео да погоди тројку, Гудурић се изборио за нови напад, а Јанис га је затим фаулирао при шуту за три. Марко је дао сва три. До краја су остале 23 секунде и тајм-аут Грчке (80:85).