Велико разочарање навијача у хали "Александар Николић" и славље гостујуће екипе. Кошаркаши Црвене звезде одбранили су титулу шампиона Србије савладавши Партизан резултатом 3:1 у финалној серији домаће Суперлиге.

Осмеси и радост на лицима изабраника Милана Томића уследили су по истеку последње секунде четвртог меча финала плеј-офа када је Били Берон поред Стефана Јанковића пронашао пут до коша домаћег тима и уз звук сирене погодио за 75:76.

Звезда је тако одбранила титулу државног шампиона и освојила укупно 20. у клупској историји.

18:02 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

Стартне петорке су на терену и меч у хали "Александар Николић" може да почне. Први напад имају гости, а Берон погађа за три на истеку времена после финте. На другој страни Загорац губи лопту, а Тринкијери већ у првом минуту добија опомену због приговора судијама.

Загорац сада маши и закуцавање, а Давидовац то кажњава тројком са девет метара. После више од два минута игре, Партизан долази до првог поена на мечу - Загорац је половичан са линије за слободна бацања. Први кош из игре црно-белима доноси Гагић под кошем - 3:6.

После друге личне Загорца и црвено-бели долазе на линију пенала, али погађају једно од два. Гагић долази до свог четвртог поена, а Ристић погађа за 5:9.

Гагић је добро увео себе у утакмицу, дошао је до лопте под Звездиним кошем из офанзивног скока, био прецизан под фаулом, а онда убацио и додатно бацање. Немају гости решење за центра црно-белих, који је поново фаулиран и погађа једно слободно бацање за изједначење - 9:9.

Партизан је ушао у серију. Величковић после офанзивног скока убацује лопту у кош, али Симанић узвраћа са полудистанце - 11:11. Кренули су домаћи у брзу контру, Никола Јанковић се наместио за закуцавање, али је фаулиран. Ипак, није успео да дође до поена са линије пенала, али Партизан краде лопту ривалу. Јарамаз потом погађа прву тројку за црно-беле вечерас.

Човић промашује отворен шут, а Звезда још једном показује немоћ у одбрани. Стефан Јанковић погађа за два, а тренер Милан Томић тражи тајм-аут - 16:11. Човић још једном промашује за три, овога пута из доста теже позиције, а Николић повећава предност Партизана 18:11.

Риверс је убацио тројку на другој страни, а Оџо додао још два поена, за серију Звезде 5:0. Узвратили су Николић и Ренфро, па се на паузу после прве четвртине одлази при резултату 23:16.

18:30 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

На старту друге четвртине борба за поене повела се са линије пенала. Оџо је забележио половичан учинак, док је Никола Јанковић погодио своја оба. Давидовац је дописао још једну тројку на свој конто, али је Јарамаз имао спреман одговор на то - 27:20.

Величковић погађа уз фаул Давидовца,али Оџо узвраћа на другој страни - 29:22.Уследила је импресивна серија црно-белих. Тројка Николића, уз поене Величковића из офанзивног скока - 34:22. Милан Томић је био приморан да затражи тајм-аут, али се наставио низ домаћина. Величковић је прецизан за 36:22.

Човић шутем са дистанце коначно прекида серију Партизана - 36:25, али је потом уследио низ промашаја за три поена на обе стране. Лазић на истеку напада Звезде успева да погоди тројку и сада Андреа Тринкијери тражи тајм-аут - 36:28.

Враћа тројку Стефан Јанковић који тако долази до својих првих поена (укупно 3/11 за црно-беле). Међутим, на другој страни не успева да загради Лазића, већ прави фаул, а капитен гостујућег тима не промашује са линије пенала - 39:30.

Сада у серију улази Лазић који погађа за два, али Ренфро одговара тројком - 42:32.Тежак шут погађа Риверс за 42:34 и Тринкијери тражи нови тајм-аут. Тренер црно-белих је показао свом тиму акцију за последњи напад у првом полувремену, али Гагић прави фаул у нападу. Звезда није успела да поентира до истека напада, па резултат на полувремену остаје 42:34.

19:06 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Са две тројке на старту другог полувремена Звезда прилази на 44:40. Прецизни су били Давидовац и Берон, обојица на самом истеку напада. Партизан се мучи са изгубљеним лоптама и промашајима, а кратку паузу због брисања паркета искористила су оба тренера да дају савете својим играчима.

Прве поене за домаћи тим у трећој деоници постиже Загорац, а потом одмах краде лопту. Ипак, црно-бели не користе тај напад - 46:40. Настављају "вечити" да кваре проценат шута са линије за слободна бацања. Фаје је фаулиран два пута заредом, али је погодио само једно од четири бацања.

Дуго се чекало на кош из игре, а то је пошло за руком Оџу. На другој страни Гагић погађа зицер, али Човић одговара тројком за 48:46. Тринкијери тражи тајм-аут.

Фаулиран је Загорац на офанзивном скоку, погодио је један од два пенала, па и један и други тим остаје на мање од 50 посто успешности са линије за слободна бацања - 49:46. Фаул је првобитно уписан Лазићу, али је после провере видео снимка утврђено да је Оџо ипак тај који је заслужио четврту личну грешку.

Берон је прецизан са дистанце за изједначење - 49:49, а Никола Јанковић после фаула убацује једно бацање - 50:49. Маринковић долази до првих поена на утакмици - 2/2 са линије пенала, али Берон одговара фантастичном тројком, Звездина једанаеста вечерас. Резултатом 52:52 завршена је трећа деоница, а у самом финишу повређен је Никола Јанковић, који је задобио велику посекотину изнад ока приликом једног дуела.

19:35 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Ушли смо у одлучујућу, последњу четвртину четврте утакмице финала плеј-офа. Настављају "вечити" ривали да се муче са линије за слободна бацања. Гагић је половичан после фаула Фајеа. Риверс погађа тројку, али одмах враћа Загорац - 56:55.

У другом минуту ове деонице меч је прекинут због прокишњавања хале "Александар Николић". Према информацијама које смо добили, гром је погодио халу, па сада једна трећина светала не ради. Публика је у потпуном мраку, али већи проблем прави прокишњавање крова, јер киша константно кваси паркет.

Више од пола сата трајао је прекид утакмице, јер вода није престајала да се слива на терен. Арбитри су донели одлуку да меч може да се настави.

Егал у наставку. Човић је, упркос томе што је поред себе имао двојицу чувара, погодио из врло тешке позиције, али је узвратио Ренфро. Оџо је био прецизан за 58:59, али онда Јарамаз враћа предност на страну црно-белих.

Оџо у овим тренуцима игра важну улогу у постави Црвене звезде. Успео је да се снађе иако је био под фаулом, а погодио је и додатно слободно бацање. Ипак, Маринковић на супротној страни погађа сјајну тројку - 63:62.

Поново су гости играли на Оџа, али је он овога пута направио кораке. Казна је стигла у виду тројке Пејџа, па Милан Томић тражи тајм-аут. Партизан води 66:62.

После судара са Маринковићем, Лазић је морао да напусти терен, пожалио се на бол. Никола Јанковић је послао Берона на линију за слободна бацања, а он не промашује - 66:64. Партизан губи лопту, а Давидовац то кажњава тројком. Сада тајм-аут тражи Андреа Тринкијери - 66:67.

Пејџ прекида серију црвено-белих својом тројком, али Фаје погађа под фаулом. Јарамаз је прецизан са полудистанце, такође и Берон. Ново изједначење - 71:71 пред улазак у последњи минут меча.

Загорац на 40 секунди до краја прави свој пети фаул, а Берон упркос томе погађа, уз додатно слободно бацање. Ренфро после тајм-аута Тринкијерија враћа Партизану минималну предност, али Звезда има 13 секунди за напад за титулу - 75:74.

Одлучили су црно-бели да бране последњи напад, али је Берон надмудрио комплетну одбрану и уписао лаке поене. Звезда је одбранила титулу шампиона Србије - 75:76.