Кошаркаши Црвене звезде на корак су од одбране титуле у Суперлиги Србије. Црвено-бели су још једном одбранили домаћи терен у финалној серији и савладали Партизан резултатом 96:90.

У понедељак је на програму четврти дуел, када ће црно-бели имати шансу да продуже финале.

19:03 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

Почео је трећи сусрет финала плеј-офа Суперлиге Србије. До лопте су у скоку дошли црно-бели, а Звезда је агресивно ушла у меч брзим фаулом Лазића. Партизан је пропустио шансу да поведе, а Давидовац је то казнио на другој страни.

Тројком Фајеа Звезда је повела 5:0, док су гости ушли у серију промашаја - 0/4 за три поена за само минут и по игре. Прве поене Партизану донео је Маринковић, а Оџо је закуцао за 7:2.

Успео је Никола Јанковић на кратко да смањи заостатак свог тима, али је Давидовац одговорио тројком. Ипак, успео је то да врати Маринковић - 10:7. Уследила је серија промашаја на оба коша. Лош низ прекинули су црно-бели. Маринковић је погодио за два и наставио са одличним издањемна старту меча. Звезда је брзо испунила бонус, па су Никола Јанковић и Ренфро искористили и своје шансе са пенала 10:13.

Серију гостујуће екипе прекинуо је Симанић отвореним шутем за три, а Добрић се побринуо за нову предност Звезде - 15:13. Ренфро је поравнао резултат, али је Ристић погодио са полудистанце и вратио црвено-белима плус два - 17:15.

Стефан Јанковић је погодио тројку из дриблинга против бившег тима, али је вратио Лазић. Коначан резултат на крају прве четвртине поставио је Ристић из одбојке - 22:18.

19:24 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Наставили су "вечити" да се ослањају на шут са дистанце и у другој четвртини, али недовољно прецизно. Кош их је "хтео" само за два и са линије пенала, па је резултат 24:23 после два и по минута игре у овој деоници.

Фаје је коначно погодио за три, а Оџо поентирао под фаулом. Пре додатног слободног бацања Звездиног центра Андреа Тринкијери је затражио први тајм-аут на овом мечу. Оџо није успео да погоди са линије пенала, па резултат остаје 29:23.

Партизан је покушао до тројке преко Николића, али је он два пута узастопно био прецизан. До поена је из офанзивног скока дошао Величковић, а Берон је био одличан на полагању - 31:25. Јарамаз је тројком преполовио заостатак свог тима, али је Човић фаулиран и убацио је оба пенала - 33:28. Своја бацања је погодио и Јарамаз, кога је фаулирао Берон - 33:30.

Берон је вратио Звезди плус шест, али су судије ипак гледале снимак његовог шута са дистанце. На крају, остали су при првобитној одлуци, а Берон је наставио да погађа кош Партизана - 38:31. Поново су арбитри гледали снимак његовог поготка, овога пута било је то за два.

Маринковић је на другој страни прошао полагање под фаулом, а Милан Томић је пре додатног бацања затражио тајм-аут. Ипак, није то пореметило расположеног Маринковића. Борба "вечитих" се потом преселила на линију пенала, све до две везане тројке - најпре Фајеа, одмах за њим и Маринковића - 44:41. Њих двојица су без промашаја у досадашњем току меча.

Берон је погодио оба бацања после фаула, али Ренфро враћа за два. Томић је затражио тајм-аут на око пола минута до истека првог полувремена - 46:43. Берон је наставио одличну ролу, постигао свој 12. поен, а Ренфро је био прецизан за коначан резултат на полувремеу - 48:45.

20:13 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Три напада - три промашаја. Овако је почело друго полувреме. Јарамаз је промашио са дистанце, Берон нагазио аут-линију... Прве поене у трећој четвртини забележио је Берон. Пејџ је желео да узврати шутем за три, али је фаулиран. Погодио је два од три слободна бацања, али је Величковић уписао нову тројку за госте - 50:50.

Берон наставља са одличном партијом, још једном је био прецизан за два, док је Човић, фаулиран од стране Јанковића, био непогрешив са линије пенала - 54:50. Риверс је уписао прве поене вечерас, погодио је са полудистанце, али је на идентичан начин узвратио Никола Јанковић. Тројком Човића Звезда је дошла до плус шест - 60:54. Тринкијери је одмах одреаговао тајм-аутом.

Пријао је предах кошаркашима Партизана. Пејџ је вратио тројку, али је и Риверс био прецизан са дистанце - 63:57. Прекинут је меч на кратко. Арбитри су тражили од организатора да одређене навијаче из првог реда одаље од терена због могућих инцидената. Маринковић се после фаула нашао на линији за слободна бацања, али је забележио половичан учинак. Комбинација Ренфро - Пејџ из контранапада уродила је плодом после украдене лопте, али је Звезда одговорила тројком Лазића - 66:60.

Никола Јанковић је фаулом послао Риверса на линију пенала, а он је први пут на мечу донео Звезди плус осам - 68:60. До двоцифреног учинка на вечерашњем дербију стигао је и Јарамаз, који је везао четири поена на свом конту - 68:64. Томић је затражио тајм-аут. Објаснио је играчима акцију за последњи напад у трећој четвртини, али је Симанић изгубио појам о времену и оно је истекло. Пред улазак у последњу деоницу резултат је 68:64.

20:38 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Ушли смо у последњи квартал вечерашњег дуела. Фаулиран је Оџо, који потом погађа оба слободна бацања, али на супротној страни терена фаулира Маринковића. Он бележи половичан учинак, али Оџо онда фаулира Гагића, који такође погађа само један пенал.

На истеку напада Давидовац погађа фантастичну тројку, а онда је под својим кошем изнудио неспортски фаул Гагића, који одлази на клупу због пете личне грешке. Давидовац је погодио једно бацање, али је Партизан наставио да шаље противничке играче на линију пенала. Загорац је фаулирао Оџа, а Звезда је први пут на мечу дошла до двоцифрене предности - 76:66.

Пејџ је још једном прецизан са дистанце, али Берон враћа тројку. Направили су црно-бели мини серију преко Пејџа и Маринковића, па је Томић био приморан да затражи тајм-аут 79:73. Изгубљене лопте скупо су коштале домаћи тим, па се Партизан преко Николе Јанковића приближио на само три поена заостатка, серијом 7:0.

Пун је самопоуздања Давидовац који погађа своју трећу тројку вечерас, али је Ренфро узвратио погодивши под фаулом, уз убачено додатно бацање. Ипак, нова тројка Давидовца донела је Звезди плус шест - 85:79.

Нову серију праве црно-бели и приближавају се на 85:83, али је грешка Николе Јанковића све упропастила. Фаулирао је Берона при шуту за три, иако је домаћи тим имао само секунд до истека напада. Арбитри су поново затражили да се одређени навијачи удаље.

Врло смирено погодио је Берон сва три слободна бацања, а Никола Јанковић би могао бити трагичар вечерашњег дербија. Фаулиран је у продору ка кошу, али је промашио оба пенала. Ипак, ни Фаје није погодио своја на супротној страни терена, док Ренфро враћа наду црно-белима.

Риверс погађа 15. тројку за Звезду вечерас, а Јарамаз смањује након што је фаулиран при шуту са дистанце - 92:88. Наставила се борба са линије пенала. Црвено-бели су константно чували предност и на крају славили 96:90. Шампион АБА лиге је тако повео 2:1 у финалној серији.