Раде Загорац је херој Партизана! Црно-бели су вечерас у хали "Александар Николић" пред својим навијачима савладали Црвену звезду резултатом 73:72, а одлучујући шут - тројка за победу дело је играча који вечерас није бриљирао у шуту са дистанце.

Резултат у финалној серији плеј-офа Суперлиге сада је 1:1, а наредни меч "вечитих" ривала на програму је у суботу.

19:05 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

Почела је друга утакмица финала плеј-офа Суперлиге Србије. Арбитри су већ на старту морали добро да промисле пре доношења одлуке, али су уз помоћ прегледања видео снимка поништили поене Оџа, јер је напад Звезде истекао. На другој страни, Партизану је почетну предност донео Величковић.

После нешто дужег периода без убаченог коша, гости су преко Давидовца прешли у вођство (2:4). Маринковић је флоутером дошао до својих првих поена, а одговорио је Оџо, после одбитка - 4:6.

Поново је Маринковић пронашао пут до коша Црвене звезде, овога пута продором, а онда је уследила још једна серија промашаја и пропуштених шанси на обе стране. Скромна прва четвртина "вечитих", помало неочекивано после изузетне шутерске вечери у понедељак, када је меч завршен резултатом 98:94 у корист шампиона АБА лиге.

Домаћи тим је направио сјајну серију (8:0) после неспортског фаула Филипа Човића. Ренфро је искористио оба слободна бацања, а Јарамаз после извођења лопте са стране погодио са полудистанце. Стефан Јанковић је потом промашио закуцавање, Јарамаз "покупио" ту лопту и поентирао после офанзивног скока - 14:7. Тајм-аут затражио је Милан Томић.

И даље нема погођене тројке на овој утакмици. Ристић је успео да прекине налет црно-белих (14:9), али је потом направио фаул и послао Николу Јанковића на линију за пенале. Кошаркаш Партизана је био непрецизан оба пута, док је Стефан Јанковић био половичан после новог фаула гостију - 15:9.

Никола Јанковић је поентирао поред Ристића и повећао предност домаћих (17:9). Нови промашај црвено-белих покушао је да казни Јарамаз отвореним шутем за три поена уз звук сирене, али ипак није било промене резултата. На крају прве четвртине резултат је 17:9.

19:31 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Други квартал почео је промашеним шутевима за три поена, најпре Ренфроа, потом и Риверса. После више од 60 секунди без убаченог коша, Риверс је тај који је успео да поентира, а Звезда је преко њега успела да смањи заостатак - 17:13. Тринкијери је одмах одреаговао тајм-аутом.

Никола Јанковић је успео да закуца поред Фајеа за 19:13. Видели смо најлепши потез у досадашњем току меча. Прошао је и Пејџ лако полагање, док је Стефан Јанковић поентирао под фаулом, али промашио додатно бацање. Берон је везао четири поена, а уз закуцавање Оџа и прецизан покушај Риверса Звезда је пришла на само два поена заостатка - 23:21.

Налет црвено-белих прекинуо је Николић, док је Добрић био половичан са линије пенала. Величковић је успео да украде лопту црвено-белима који су се претходно одбранили. Закуцао је, а у наставку дошао до нових лаких поена, за предност Партизана 29:22. Томић је затражио тајм-аут, а колико је љут на своје играче најбоље показује чињеница да је пред њих бацио своју таблу.

Коначно, прву тројку на мечу погодио је Пејџ из укупно 21 покушаја. Домаћи сада имају двоцифрену предност - 32:22, пред улазак у сам финиш првог полувремена. Симанић је успео да врати тројку, али Пејџ погађа нову - 35:25.

Прецизан је са дистанце и Човић, док Николић после фаула убацује само једно бацање. Половични су и црвено-бели са линије за слободна бацања, па се на полувреме одлази при резултату 36:29.

20:09 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Почело је друго полувреме у хали "Александар Николић". Више од минута нисмо видели убачен кош у трећој четвртини, а серију промашаја прекинуо је Никола Јанковић. Одлично издање Давидовца у овој деоници. Успео је да изнуди два фаула, а потом и да поентира са полудистанце. Тринкијери тражи тајм-аут при резултату 38:36, са жељом да прекине серију црвено-белих.

Ристић доноси гостима изједначење (38:38), док Партизан још од Николе Јанковића не проналази пут до коша. Берон погађа своју прву тројку вечерас из изузетно тешке позиције, па Звезда прелази у вођство - 38:41.

За сада одлична четвртина шампиона АБА лиге - 12 поена, наспрам само два домаћег тима. Успели су црно-бели да се врате у жељени ритам. Гагић је поентирао за два, а Стефан Јанковић закуцао после украдене лопте (42:41). Међутим, одмах је потом фаулирао Давидовца, који погађа једно од два бацања - 42:42.

Оба тима су испунила бонус па и Маринковић одлази на линију пенала. Погодио је оба, али је уследила нова серија Звезде - 44:47, уз тројку Берона. И Човић је прецизан са дистанце из дриблинга. Црвено-бели апсолутно доминирају у овој четвртини.

Техничка Ристића дала је шансу домаћину да се приближи, али је Гагић промашио два од три бацања. Фаје је био половичан са линије пенала, а Ренфро је погодио "флоутером" за 47:51. Игра се последњи минут трећег квартала.

Човић после фаула погађа оба бацања, а Ренфро поентира из идентичне акције. У последњим секундама ове деонице десио се велики пех за црвено-беле. Добрић је лоше доскочио и повредио десни скочни зглоб. Питање је да ли ће моћи да настави утакмицу, с обзиром на то да су га саиграчи изнели са терена. Пред улазак у последњу четвртину резултат је 49:53.

20:37 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Неспортским фаулом Лазића почела је последња четвртина. Пејџ је погодио оба слободна бацања, а црно-бели су добили и лопту са стране. Због новог фаула, на линију пенала послат је и Никола Јанковић. Оба пута је био прецизан, за ново изједначење - 53:53.

Четврту личну грешку зарадио је Оџо, па је Звезда за мање од два минута испунила бонус. Ристић коначно прекида налет домаћина, а Давидовац погађа за три, после новог промашаја Загорца - 53:58.

Пејџ пролази на полагање, а Ристић додаје још један поен на свој конто после фаула Николе Јанковића, са пенала. Пејџ из дриблинга погађа за три, а Томић тражи тајм-аут, бесан због пропуста својих играча у одбрани - 58:59.

Ристић финтира и погађа, али Величковић погађа тројку. Ипак, враћа Давидовац - 61:64. Утакмица је завршена за Ристића и Маринковића, обојица са по пет личних грешки одлазе на клупу. Фаје погађа оба слободна бацања, а потом бележи одличну блокаду и спречава шут Јарамаза - 61:66.

Човић је промашио са дистанце, али је Фаје дошао до поена након што је фаулиран на офанзивном скоку - 61:68. Пејџ погађа нову тројку за црно-беле, а Никола Јанковић додаје још поен са линије пенала - 65:68. Нова грешка играча Звезде дошла је као поклон домаћину. Пејџ је кренуо на полагање, али је фаулиран. Био је половичан на линији за слободна бацања - 66:68.

Загорац се полагањем побринуо за изједначење, након што је Звезда још једном изгубила лопту. Успео је Партизан да се одбрани, али је Јарамаз у паду избацио лопту у аут. Гости су извели лопту, надмудрили одбрану ривала, али је Никола Јанковић фаулирао Оџа. Звездин центар је погодио оба 68:70.

Јарамаз је "сервирао" зицер Николи Јанковићу, који погађа под фаулом и диже публику на ноге - 70:70. Томић тражи тајм-аут који је његов тим одлично искористио. Јанковић је промашио додатно бацање, а Звезда је после офанзивног скока поентирала преко Фајеа, поново надмудривши одбрану Партизана.

Тринкијери је сада затражио тајм-аут, шест секунди пре краја меча. Чим је лопта убачена у игру, Томић је затражио свој последњи. Успела је акција Партизана коју је желео Тринкијери. Загорац је погодио тројку за победу, иако је претходно промашио шест шутева са дистанце. Велико славље црно-белих на крају - 73:72.