БРИЉАНТНУ сезону Василија Мицића не могу да успоре ни последњи дани дуге такмичарске године, у којој је водио Ефес до финала Евролиге. У другој утакмици финала плеј-офа Турске против Фенербахчеа, српски плејмејкер је кошгетерским рекордом у националном шампионату извукао своју екипу из понора за изједначење у серији са великим истанбулским ривалом (1:1).

У победи оствареној после продужетка у "Синан Ерден дому" (101:93), Мицић је за 42 минута на терену постигао 30 поена (10-8 за два, 7-3 за три), уз шест асистенција и четири скока. Пратили су га Шејн Ларкин са 19 и Брајант Данстон са 15.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Мицић у Ефесу до 2021.

ПРЕМИНУО СЛУКАСОВ ОТАЦ НЕПОСРЕДНО по завршетку друге финалне утакмице турског шампионата, плејмејкер Фенербахчеа Костас Слукас примио је трагичну вест да је његов отац Јанис преминуо у 69. години. Грчки ас јуче је присуствовао сахрани у Солуну, за сада није познато да ли ће остати са породицом или ће се вратити у Истанбул на трећу утакмицу финалне серије против Анадолу Ефеса.

Фенер је био на добром путу да после две утакмице на противничком терену поведе 2:0, у једном тренутку имао је 16 поена предности, али је финалиста Евролиге у другом полувремену на крилима маестралног Мицића креирао преокрет. Меч је могао да буде одлучен у регуларном делу да се лопта после Мицићевог шута за три поена није измигољила из обруча. Шансу је имао и крилни центар Фенера Николо Мели, али његова "двојка" није погодила мету. У продужетку није било драматике. Тројка Мицића, слободна бацања Шејна Ларкина... и два минута пре краја домаћин је водио 95:88.

Мели је био најефикаснији у тиму нашег тренера Жељка Обрадовића са 22 поена (5 ск., 4 ас.), тик иза њега остао је Марко Гудурић са 18 (5-5 за два, 3-1 за три), а двоцифрен учинак остварио је и Никола Калинић са 13 (5-2 за два, 6-2 за три).

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЕФЕС ЧУВА ГЛАВНЕ ИГРАЧЕ: И капитен Балбај продужио уговор

- Фенербахче је био бољи у првом полувремену, нисмо имали решење за Гудурића, Мелија и Дувериоглуа - каже тренер Ефеса Ергин Атаман. - У другом смо играли бољу одбрану, Мицић и Ларкин су у нападу пронашли своје уобичајене бројке. Показали смо да имамо чврст тимски карактер, вратили смо се из заостатка од 16 поена и стигли до изједначења у серији.

Наредне две утакмице у серији на четири победе биће одигране у "Улкер спортс арени" пред навијачима Фенербахчеа, прва је на програму данас од 20.00 (ТВ Спорт клуб)...