ДРАМА у београдском насељу Браће Јерковић завршена је осмим узастопним пласманом Црвене звезде у финале Суперлиге, у којем ће покушати да освоји пету титулу у низу у дуелу са бољим из полуфиналне серије Партизана и ФМП. У другом мечу са Мегом, шампиона је кроз иглене уши провукао феноменални Риверс са 29 поена – 96:91 (2:0 у победама).

Као да је присуство НБА центара Јокића и Марјановића инспирисало играче оба тима, у првом полувремену меча догодио се пљусак поена – укупно 99! Одбране су често биле далеко испод плеј-оф стандарда, што је олакшало нападима да малобројним гледаоцима у хали „Мега фектори“ приреде комплетан НБА доживљај.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Казне за Звезду и Партизан због неспортског понашања

ЈОКИЋ И БОБИ ПОЧАСНИ ГОСТИ МЕЂУ почасним гостима били су и наши НБА репрезентативци Никола Јокић и Бобан Марјановић, који су на поклон добили минијатурне дресове Меге. Центар Денвера и члан најбоље НБА петорке уручио је пре меча МВП признање за лигашки део Гоги Битадзеу, који би ускоро могао да крене Јокићевим стопама. Утакмицу су пратили и наш легендарни стручњак Душан Ивковић, бивши тренер Партизана Ненад Чанак, репрезентативац Стеван Јеловац...
У другој четвртини одиграо се спектакл какав се не виђа често на европским теренима. Најпре су црвено-бели на крилима Риверса креирали серију 16-0 за двоцифрену предност (34:48), а потом је домаћин преко Битадзеа, Атића и Фундића одговорио са 16-1 и отишао на одмор с поеном предности.

Не посебно квалитетну, али садржајну утакмицу, употпунио је и прекид почетком другог полувремена. Судије су тражиле да један прегласан и преагресиван Звездин навијач буде удаљен из хале, а у томе им је асистирао тренер црвено-белих Томић који је испратио присталицу свог тима. Била је то увертира у још једну серију шампиона, који је тројкама Давидовца одмакао на плус осам. Као и у првом делу, не задуго. Мега је поново узвратила јуришом 11-0.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЗАСЛУЖИЛИ КРИТИКЕ: Играчи Звезде примили гласну поруку тренера Томића пред други меч са Мегом

И у последњој деоници имала је Звезда шансу да сломи ривала, али овом мечу је драма била суђена. Три секунде пре краја, Мокока је могао да донесе Меги продужетак, али је промашио друго слободно бацање. Лопту је ухватио јунак Риверс, који је после неспортског фаула ставио тачку на ову полуфиналну серију.

ХАЛА „Мега фектори“. Гледалаца: 500. Судије: Белошевић, Обркнежевић, Прпа.

МЕГА: Фундић 14 (7 ск), Битадзе 5, Ашћерић 20 (7-4 за три), Атић 18 (9 ас, 7 ск), Мокока 22 (4-3 за три), Марјановић, Зарић, Јањић, Копривица 5, Илић 5, Брекић 2, Мушикић.

Ц. ЗВЕЗДА: Оџо 14 (6 ск), Симанић, Лазић 10, Давидовац 14, Берон 3, Ненадић, Кешељ, Човић 15 (4 ас), Добрић 6, Раданов, Фаје 5, Риверс 29 (7-4 за два, 10-6 за три).

25:24, 25:25, 22:24, 19:23