Кошаркаши Милвокија повели су 1:0 против Торонта у финалу плеј-офа Источне конференције у НБА лиги пошто су на свом терену победили са 108:101.

Баксе је предводио Брук Лопез са 29 поена и 11 скокова, а 13 поена постигао је у последњој деоници коју је његова екипа добила 32:17. Милвоки је серијом од 10:0 преокренуо и обезбедио победу, а у последњим минутима играо је добру одбрану и спречио Торонто да погоди последњих осам шутева.

Јанис Адетокунбо победи је допринео са 24 поена, 14 скокова и шест асистенција, Малколм Брогдон постигао је 15 поена, Никола Миротић 13, а Крис Мидлтон 11 поена и 11 скокова.

- Обавили смо сјајан посао и држали смо се онога што смо радили током читавог плеј-офа - рекао је Лопез.

Торонто је у последњој деоници водио 83:76, али екипа у последњим минута није добро шутирала.

- Четврта четвртина нас је убила, 17:32. Надиграли су нас у тој деоници. Били су агресивнији. Погодили су неке важне шутеве. Грозно је када изгубите тако, али имали смо шансе и морамо да извучемо поуке - рекао је играч Торонта Кајл Лори.

Он је утакмицу завршио са 30 поена и осам асистенција, док је добру партију приказао и Кавај Ленард са 31 поеном и девет скокова. Паскал Сиакам додао је 15 поена.

Наредна, друга утакмица игра се у петак увече у Милвокију.