Кошаркаши Будућности победили су вечерас у Подгорици Црвену звезду са 84:80 (20:25, 15:13, 22:20, 27:22) и тако изједначили на 2:2 у финалној серији АБА лиге.

Будућност је до победе предводио Норис Кол са 31 поена, док је Едвин Џексон постигао 23.

У екипи Звезде најефикаснији био је Били Берон са 24, док су Мухамед Фаје и Огњен Добрић додали по 14.

Пета, одлучујућа утакмица финалне серије АБА лиге биће одиграна у понедељак у Београду од 19.00.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Серија промашаја на обе стране. Оџо два пута са једне и Кол односно Кларк са друге. Прве поене на мечу постиже Оџо уз сјајно закуцавање. Кол одговара на другој страби где погађа уз прекршај. Добрић погађа уз други прекршај Кола, што може да буде проблем за Будућност. Баровић враћа егал после новог промашаја Кларка - 5:5.

Берон убацује тројку, а највише проблема за сада Звезди прави Кол, који је половичан са пенала, па Џексон за нови егал. Промашује Берон, али лопту је ухватио Фаје и са пенала донео нову предност црвено-белима - 8:10. А онда као да су заспали гости, што је казнио Џексон брзом серијом са две тројке - 14:10. Томић узима минуту одмора.

Фаје погађа са звуком сирене, па промашај Кларка и Џексона, па нови поен Берона. Кол одговара истом мером, па опет Берон. Пре тога и сјајна тројка Добрића, какав револверашки обрачун у Морачи - 18:20. Одлична кошарка у првој четвртини у Подгорици. Доста измена праве и Репеша и Томић.

Гордић половичан са пенала, па тројка Фајеа, који је можда и прво име вечарашње утакмице. Нови малер за Звезду, повредио се и Цирбес, незгодно је доскочио на ногу Фајеу и храмљући напустио терен - 19:23. Велика грешка одбране Звезде једна ничија лопта је отишла Белу, а овај се залетио на кош и непосртска Лазића. На срећу нису пуно домаћи профитирали, па опет Фаје на крају прве деонице поентира за 20:25.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Три брза фаула Звезде од тога два за Човића. Гордић опет половичан са пенала. Риверс опет не може да погоди што може да буде велики проблем за госте. Непрецизан је и Човић, па фаул у нападу Кларк. Лош период за оба тима. Нема више лаких шутева као у првој деоници. Оџо је изборио прекршај, али са пенала оба пута непрецизан. Џексон најбољи у редовима Будућности - 23:25.

Звезда без поена пет минута и после поена Гордића Будућност води - 27:25. Берон прекида серију домаћих. Џексон сада греши и прави прекршај над Човићем, који одлази на линију пенала и црвено-бели опет воде - 27:29. Кешељ први пут на терену. Берон се поиграва са одбраном Будућности - 27:31. Кларк погађа на асистенцију Кола - 29:31. Риверс ни са пенала није сигуран, само једно од два - 29:32.

Кол улази у серију промашаја, а Берон то зналачки користи и са две аситенције Давидовцу и Цирбесу доноси озбиљну предност Звезди - 29:36. Баровић прави прекршај у нападу, Будућност нема решење, па нова грешка дефанзиве домаћих. Берон са пенала за 29:38. Покушао је и Поповић, али није успео. Одлична одбрана гостију. Утихнула је и атмосфера у Морачи, навијачи се не чују.

Имала је Звезда и шансу да оде на двоцифрену разлику, али грешка Берона коме је Поповић узео лопту и дао је Колу, а овај у свом стилу претрчао одбрану домаћих и поентирао уз прекршај - 32:38. Катастрофална грешка судија, који нису свирали прекршај Кола над Бероном, а онда и тројка Кларка уз звук сирене из тешке позиције и враћају се домаћи - 35:38.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Симутанка Берона се наставља, далекометна тројка, али пробудио се и Ерл Кларк - 37:41. Серија промашаја, па опет невероватна тројка Берона са осам метара, Кол погађа двојку, па тежак фаул Бела на Берону. Ипак, на срећу подигао се Американац, а поентирао Давидовац. Звезда сада нема решење за Кларка.

Одлична игра црвено-белих у нападу Добрић, Давидовац и Берон носе госте до двоцифрене разлике - 41:51. Баровић прекида серију гостију, али само са једним поеном са пенала, па прекршај Цирбеса. Немају домаћи решења у нападу. Баровић промашује зицер, а на другој страни испада тројка Давидовцу. Кол кажњава и враћају се домаћи. Цирбес пртекида серију Будућности - 44:53.

Берон мора на одмор и одмах је Звезда у проблему. Техничка Томићу после протеста и пеон Џексонма - 47:53. Лоши минути гостију, Кларк убацује тројку на асиатенцију Кола и Будућност је само на минус три - 50:53. Томић сада мора да узме минуту одмора јер Кларк игра невероватно после оне тројке на крају првог полувремена.

Звезда се опет распада у трећој деоници, лоша игра и Гордић погађа уз прекршај за изједначење- 53:53. Серија 12:2 за домаће. Цирбес прекида серију, али Битадзе погађа уз прекршај - 55:56. Промашаји на обе стране. Риверс промашује, па прави прекршај над Џексоном. Домаћин опет води - 57:56. Ипак Оџо на крају треће деонице враћа предност гостима - 57:58.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Џексон наставља терор Звезде. Тројка на почетку последње деонице - 60:58, али и четврти прекршај за Џексона. Оџо промашује закуцавање, па двојка Кола - 62:58 у контранападу. Полако домаћи преузимају инцијативу. Давидовац погађа за два парампом зауставља Џексона - 62:60. Техничка клупи Будућности, а Берон то кажњава - 62:61.

Кол промашује за три, па Фаје иде на линију пенала и доноси Звезди предност 62:63. Гордић је сада на линији слободних бацања и оба пута непрецизан.Тешко се сада долази до поена. Углавном се иде на линију пенала. Црногорци се муче да погоде пенал. Лоша нападачки четвртина за сада. Кол враћа предност домаћима - 64:63.

Риверс са пенала оба пута сигуран. Гордић промашује за три, па фаул Николића над Фајеом, који је био половичан - 64:66. Кол губи лопту, па феноменално закуцавање Фајеа - 64:68. Ипак, Кол не дозвољава Звезди да направи неку већу разлику, али Давидовац са пенала оба пута сигуран. Кларк наставља да терорише Звезду - 69:70.

Техничка клупи Звезде и ново изједначење - 70:70. Кол промашује за два, а Добрић погађа на продор. Кол игра сам и носи Будућност ка мајсторици - 74:72. Берон промашује за три, а Џексон погађа и онда изгубљена лопта Риверса и кош Кола за тријумф Подгоричана - 79:72. Берон погађа за три - 79:75. Кол половичан, али Звезда губи лопту и Кол оба пута сигуран. Добрић враћа наду Звезди - 82:78, али Кол дефинитивно ставља тачку на овај меч - 84:80.