Барселона је пред својим навијачима оправдала улогу фаворита и рутински изашла на крај са Селтом (4:1). Као што то обично бива када су Каталонци у питању – у центру пажње је био Лионел Меси.

Аргентинац је прво у 23. минуту са пенала донео предност свом тиму, али је онда у 42. направио фаул, добио жути картон, а Олаза веома лепим голом из слободног ударца поравнао резултат. То је био моменат који га је додатно разљутио.

У надокнади првог дела је Меси мајсторијом из слободног ударца са око 25 метара матирао голмана Бланка који је покушајем параде само додатно улепшао погодак. Није ту био крај.

Одмах по повратку на терен, већ у 48. минуту је Меси још једним феноменалним „слободњаком“ дошао до свог трећег гола и добио овације на трибинама. Коначан резултат је поставио Бускетс у 85. минуту.

Својим 34. хет-триком у Примери се тако изједначио са Кристијаном Роналдом у том аспекту и већ ће у наредним мечевима имати прилику да великог ривала остави иза себе.

Барселона и Реал су одиграли по 12 утакмица и деле прво место са по 25 бодова, прати их Сосиједад са 23, али и мечом више.