Фудбалери Партизана изгубили су од Манчестер Јунајтеда 3:0 на "Олд Трафорду", у мечу 4. кола Лиге Европе.

Славни енглески клуб славио је головима Мејсона Гринвуда у 22, Ентонија Марсијал у 33. и Маркуса Рашфорд у 49. минуту и тако обезбедио пласман у нокаут фазу.

Црно-бели су сада у тешкој ситуацији и морају да победе у гостима АЗ у следећем колу како би остали у трци за друго место Л групе.

На челу је Јунајтед са 10 бодова, АЗ има осам после убедљивог тријумфа на гостовању Астани 5:0, Партизан четири, док су Казахстанци без бода.

Партизан се са АЗ-ом састаје 28. новембра у Хагу.

19:50

Манчестер: Ромер, Ван Бисака, Мегвајер, Ројо, Јанг, Мектоминеј, Фред, Мата, Гринвуд, Рашфорд, Марсијал.

Партизан: Стојковић, Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић, Здјелар, Шћекић, Сума, Асано, Натхо, Садик.

20:59 - ПАРТИЗАН ЋЕ ИМАТИ ГРОМОГЛАСНУ ПОДРШКУ

Навијачи Партизана покушали су пре почетка меча да песмом са трибина "Олд Трафорда" дају додатни ветар у леђа црно-белима.

21:01 - МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО

Почео је дуел на "Олд Трафорду".

21:03 - ПОНИШТЕН ГОЛ МАРСИЈАЛУ И САДИКУ

У размаку од само 60. секунди поништена су два гола и оба оправдано због офсајда.  У 3. минуту је Марсијал био у недозвољеној позицији, а већ у наредном нападу, Садик се нашао најближи голману Јунајтеда.

21:08 - ВЕЛИКЕ ШАНСЕ ЗА РАШФОРДА

Имао је Јунајтед најбоље прилике у досадашњем току меча и оба пута их је пропустио Рашфорд. Најпре је у 6.минуту, после центаршута са десне стране, лопта прошла кроз шеснаестерац црно-белих, Рашфорд је био усамљен на другој стативи, шутирао је из прве, али поред гола. Минут касније, све је нападачу "ђавола" припремио Мата, али је Стојковић ушао у шут ривалу и успео да интервенише.

21:20 - ГОООЛ - ВОДИ ЈУНАЈТЕД

Од 22. минута Јунајтед води голом Гринвуда. Када се чинило да су црно-бели, колико толико успоставили равнотежу на терену после фуриозног почетка, "ђаволи" су дошли до предности. Рашфорд је имао много простора на двадесетак метара од гола црно-белих, примио је лопту и пошао ка казненом простору, после чега је уследило додавање у десну страну. Тамо је усамљен био Гринвуд, који је направио корак ка средини и онда рутински послао лопту по земљи у ближи угао Стојковићевог гола.

21:29 - ПОКУШАЈИ СУМЕ И МАРСИЈАЛА

У 25. минуту солидно је покушао Сејдуба Сума. Вукао је везиста Партизана лопту скоро од центра терена и када је дошао на двадесет метара упутио је солидан шут, али је лопта прошла поред гола. Два минута касније, запретио је Марсијал. Повукао је лопту по левој страни, дошао до ивице казненог простора одакле је шутирао у ближи угао, али  лопта прошла поред места где се спајају статива и пречка.

21:32 - ПРВИ ЖУТИ КАРТОН НА МЕЧУ

У 32. минуту неопрезан је био Натхо и зарадио жути картон.

21:33 - ГОООЛ - МАРСИЈАЛ

У 33. минуту Марсијал је дуплирао предност Јунајтеда. Шћекић и Урошевић су компликовали пред казненим простором, дефанзивац црно-белих није испуцао повратну лопту на најбољи начин, а нападач "ђавола" је прихватио, ушао у шеснаестерац и рутински савладао истрчалог Стојковића.

21:43 - СТОЈКОВИЋ УСПЕШНИЈИ ОД РАШФОРДА

Поново је Владимир Стојковић био успешнији од Рашфорда. Марсијал је у 42. минуту послао лопту у празан простор ка саиграчу, додавање је било мало јаче, лопта је бежала од Рашфорда, али је успео да је стигне. Ипак, Стојковић је истрчао и приморао ривала да шутира директно у њега.

21:49 - ЗАВРШЕНО ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

После два минута надокнаде времена, завршено је прво полувреме.

22:04 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме, Солскјер и Милошевић нису мењали ништа у саставима у односу на почетак меча.

22:07 - ГОООЛ - ПОГОДИО И РАШФОРД

У 49. минуту Рашфорд погађа мрежу Стојковића. Дубинску лопту са десне стране Ешли Јанг је главом на другој стативи супстио младом нападачу, који је шутирао из прве и погодио ближи горњи угао Стојковићевог гола.

22:17 - ПРВЕ ИЗМЕНЕ НА МЕЧУ

Прву измену на мечу прави Саво Милошевић. Уместо Натха, на терену је од 60. минута Зоран Тошић. Пре тога је Фред запретио из слободног ударца, али је Стојковић интервенисао тако што је лопту послао у корнер.

У 63. минуту прва измена у Јунајтеду. Уместо Фреда, у игри је Гарнер. Рашфорд у 67. минуту уступа место Андреас Переира. Два минута касније Филип Стевановић мења Асана. У последњих двадесетак минута на терену ће бити Лингард, који је ушао уместо Мектоминеја.

22:40 - УТАКМИЦА УЛАЗИ У ФИНИШ

До краја меча на "Олд Трафорду" остало је 10 минута плус надокнада времена. Од тренутка када је Рашфорд постигао трећи гол за Јунајтед, интензитет игре је значајно опао. "Ђаволи" чекају неки кикс Партизанових дефанзиваца како би угрозили гол Стојковића, док фудбалери клуба из Хумске покушавају да ураде нешто више, али без доброг завршног паса.

22:43 - ПОСЛЕДЊА ПРОМЕНА МИЛОШЕВИЋА

Саво Милошевић је направио последњу измену. У 85. минуту на терен је ушао Ђорђе Ивановић уместо Умара Садика.

22:57 - КРАЈ УТАКМИЦЕ

После три минута надоканде времена фински судија је одсвирао крај меча. Манчестер јунајтед је славио 3:0.