Аталанта је у Италији успела да освоји бод против Манчестер ситија (1:1), али није само то обележило меч. Наиме, о једном детаљу бруји фудбалски свет.

На голу енглеског тима се у завршници утакмице нашао бек Кајл Вокер. Разлог за то су дешавања која су претходила томе.

Прво је стартни голман Едерсон замењен на полувремену због повреде, да би у 81. минуту Клаудио Браво добио црвени картон. Пошто на клупи није имао трећег чувара мреже Пеп Гвардиола је морао да импровизује. У игру је увео Вокера који је стао међу стативе.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Гвардиола оптужује Манеа за симулирање пенала, Сенегалац одговара: Ако ће ми симулирање донети пенал, онда ћу то урадити

Имао је и две интервенције, па су тако кренуле разне шале на друштвеним мрежама.

- Извини, али је ово пресмешно. Не бих имао поверење да ти дам да држиш моју бебу – поручио је Стерлинг.

А, на званичном профилу “грађана” су се одмах нашалили и пребацили Вокера са дефанзиваца на сектор са голманима.

- Велика победа и важна три бода, али мислим да ћу се задржати на позицији бека - рекао је Вокер.