Фудбалери Наполија победили су вечерас у гостима Салцбург са 3:2, док је Ливерпул са 4:1 славио против Генка у утакмицама трећег кола Групе Е Лиге шампиона.

Врло узбудљив меч виђен је у Аустрији, где је Наполи после доста неизвесности дошао до победе.

Екипа Карла Анћелотија повела је голом Дриса Мертенса у 17. минуту, да би Салцбург изједначио у 40. из једанаестерца који је реализовао Ерлинг Браут Халанд.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ФЕНОМЕНИ МБАПЕ И СТЕРЛИНГ: Звезде Ситија и ПСЖ-а блистале у ЛШ

Мертенс је поново у 64. минуту затресао мрежу ривала, да би Халанд с друге стране у 72. погодио за 2:2.

После мање од 60 секунди игре победу Наполију донео је Лоренцо Инсиње.

Ливерпул је у Белгији лако победио Генк, а водећи гол постигао је Александер Окселејд-Чембрлејн у другом минуту. Предност првака Европе удвостручио је исти играч у 57.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ВИДЕО: Необјашњива реакција голмана - добио црвени картон у 13. секунди!

Екипа Јиргена Клопа до три гола предности дошла је голом Жоржиња Вајналдума у 77. минуту, да би на 4:0 повисио Мохамед Салах у 87. Почасни гол за домаћина постигао је Стефан Одеј у 88.

Наполи је први на табели са седам бодова, док Ливрпул на другом има шест.

У дербију вечери у Групи Ф Интер је са 2:0 победио Борусију Дортмунд.

Водећи гол постигао је Лаутаро Мартинес у 22. минуту, да би све недоумице око побендика меча разрешио Антонио Кандрева у 89.

У дргом мечу Групе Ф Барселона је на гостовању са 2:1 победио Славију Праг.

У Групи Г Бенфика је на свом терену са 2:1 победила Лион, док су у Групи Х Лил и Валенсија играли нерешено 1:1.