РАЊЕНИ „певци“ су се подигли, разлетели и демолирали српског првака. Сву фрустрацију и бес због кризе и лоших резултата у претходном периоду, вицешампион Европе искалио је на црвено-белима у 3. колу ЛШ : Тотенхем – Ц. звезда -5:0 (3:0 ).

Када их крене, Кејн, Сон, Ламела и остала Покетинова дружина играју на атомски погон, што је превисоко и недостжно за Звездине стандарде. Вечерас их је све хтело, нису знали за милост.

Играчи српског првака могу само да се надају да ће бити боље 6. новембра када у следећем колу дочекују екипу из Северног Лондона. На „Маракани“ је увек друга прича...

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Тотенхем-Црвена звезда 5:0 (ФОТО/ВИДЕО)

ОКО 300 НАВИЈАЧА УЗ ЦРВЕНО-БЕЛЕ УПРКОС казни УЕФА, око 300 навијача Црвене звезде дошло је на Тотенхемов стадион у својој режији да бодри своје љубимце. Били су смештени на врху северне трибине одакле су се одлично чули. Они су навијали у истом ритму свих 90 минута, за разлику од домаћих, који су спорадично дизали буку. На 1:0 одлично се чуло „Сви у напад, `ајмо, ајде“, „УЕФА мафија, Косово је Србија“. Кад је домаћин повео 2:0 стизало је бодрење „Играј и бори се“. И касније, када је њихов тим посустајао, они нису.

Лавина у белом сручила се на Милана Борјана од старта и већ у 16 минуту је било 2:0. После тога је Милојевићев том заиграо боље отреситије, али чим се отворио простор за брзе контре, домаћин је пред крај првог полувремена стигао и до трећег гола. После тога само се чекало колико ће голова завршити у Звездиној мрежи.

У бајковитим условима, у стакленој куполи од стадиона, вредног преко милијарду фунти, где имате осећај као да сте стигли на неку другу планету, јер је све бљештаво, савршено и модерно, београдски црвено-бели нису успели да се најбоље снађу. Дозволили су да их противник казни већ после прве грешке. И то из прекида, сегмента игре где су увек били јаки. У 9. минуту, код корнера је направљен „кошаркашки“ блок за Харија Кејна, а он је неометан главом са петерца матирао Борјана – 1:0.

Рано вођство је подигло самопоуздање Покетиновом тиму, све је у игри његовог тима било брзо, снажно, прецизно и убојито. Госте је на муке почео да ставља Сон. Проигравао је Кореанац саиграче, али још више се истакао турбо убацивањима која секу ривала на ситне комаде. У 16. минуту претворио је асистенцију Ламеле у свој први гол, а да је брз као муња, видело се и у 44. минуту када ни ласом нису могли да ухвате у контри. Сам испред Борјана лагано је поентирао.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ТОТЕНХЕМ НИЈЕ ЗАБОРАВИО БУЊЕВЧЕВИЋА: Тужно је што није са нама (ВИДЕО)

Тренер Црвене звезде Владан Милојевић, у елегантном капуту, покушавао је саветима и гестикулацијама да мало размрда екипу, подигне играче. Они су покушавали како-тако да узврате, направили су неколико солидних акција, Марин је упутио и два опасна ударца. Међутим, почасног гола није било, а ни лека против растрчаних „певаца“. Аргентинац Ламела је у 57. најавио Звездину катастрофу, а када је Хари Кејн постигао свој други гол у 72. минуту за 5:0, запретио је и најтежи пораз Црвене звезде у Европу, гори него против Пари Сен Жермена у Паризу прошле године.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЛШ: Бајерн преокренуо против Олимпијакоса, Сити убедљив, "минималац" Реала

Ипак, до њега није дошло. Звездина одбрана је издржала иако је Кејн „гризао“ као да је 0:0. Остало је 5:0, домаћи навијачи су отпевали своју химну у ритму песме „Кад свеци марширају“.

Фудбалери Црвене звезде спортски су на средини терена честитали много бољем противнику. Нису могли ни мало да им науде. Сигурно ће покушати за две недеље.

СТРЕЛЦИ: Кејн у 9. и 72, Сон у 16. и 44. минуту. и Ламела у 57. минуту Стадион Тотенхема. Гледалаца: 51.743. Судија: Марко Гуида (Италија) 7.

ТОТЕНХЕМ: Газанига - – Орије 7, Санчез 7, Вертонген 7, Дејвис 7 – Ндомбеле 7, Сисоко 7,5 – Ламела 7,5, Сон 8 (од 68. Дајер), Али 7 (од 79. Ло Селсо) – Кејн 7,5.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 5 – Гобељић 5,5, Дегенек 5, Милуновић 5, Родић 5,5 – Кањас 5 (од 62. Петровић ), Вулић 5 – Гарсија 5, Ла Пара 5 (од 82. Вукановић -), Марин 6 – Томане 5 (од 62. Павков).

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Сон (Тотенхем).