У КАЗАХСТАНУ, ипак, влада Астана. У великом дербију Астана је на свом терену победила лидера Каират 3:1, и три кола пре краја, али са утакмицом мање, стигла на два бода од великог ривала и у преостала три кола има реалне шансе да одбрани титулу.

Меч је оправдао епитет дербија, било је шанси на обе стране, али је домаћин имао бољу реализацију. Томасов је у свом стилу донео предност у 9. минуту. Ушао је са десне стране у шеснаестерац и погодио дијагоналом мрежу голмана Покатилова. Кизниченко је у 61. минуту главом повисио на 2:0, али је резултатску неизвесност вратио Раде Дугалић у 69. минуту. Каират је све покушао да изједначи, а у том ризику казна их је стигла у 90. минуту од младог Јанге.

Астана је играла у саставу: Ерић - Рукавина, Постников, Шимуновић, Шомко - Ротарију, Мајевски, Бејсебеков - Томасов (од 55. Пертсук), Муртазајев (од 89. Јанга), Кизниченко (од 89. Лонгвиненко).