Фудбалери Интера победили су на гостујућем терену Сасуоло 4:3, у утакмици осмог кола италијанског првенства и задржали корак за водећим Јувентусом.

Интер је повео у другом минуту голом Лаутара Мартинеса, а изједначио је Доменико Берарди у 16. минуту. Гости су преко Ромелуа Лукакуа стекли два гола предности, головима у 38. и 45. минуту из једанаестерца.

Четврти гол за Интер постигао је Мартинес у 71. минуту из пенала, а затим је стрелац за домаћи тим био српски фудбалер Филип Ђуричић, у 74. минуту. Коначан резултат поставио је Жереми Бога у 82. минуту.

После седме победе Интер је други на табели са 21 бодом и има бод мање од водећег Јувентуса, који је јуче победио Болоњу са 2:1.

Сасуоло је претрпео трећи узастопни пораз, укупно пети и заузима 16. место на табели са шест бодова.

Фудбалери Каљарија победили су данас на домаћем терену Спал са 2:0, у утакмици осмог кола италијанског првенства и попели се на пето место на табели.

Домаћи су повели голом Рађе Наинголана у деветом минуту, а победу је обезбедио Паоло Фараго голом у 67. минуту.

Каљари је наставио добар низ и пети је на табели са 14 бодова. Спал је претрпео шести пораз и заузима 18. место на табели са шест бодова.

Фудбалери Удинезеа победили су на свом терену Торино са 1:0, голом Стефана Окаке у 42. минуту.

То је трећа првенствена победа Удинезеа, који заузима 10. место на табели са 10 бодов. Торино је без победе у последње три утакмице и девети је на табели са 10 бодова.

Сампдорија и Рома одиграли су нерешено 0:0.