Фудбалери Челсија победили су на свом терену екипу Њукасла 1:0, у утакмици деветог кола Премијер лиге. Једини гол на мечу, вредан три бода, постигао је Маркос Алонсо у 73. минуту.

Челси је уписао пету победу и тренутно је трећи на табели са 17 бодова, док је Њукасл на 18. позицији са осам освојених бодова.

Фудбалери Лестера су на свом терену били бољи од Барнлија 2:1, иако су гости повели у 26. минуту поготком Криса Вуда. Ипак, “лисице” су до преокрета дошли головима Џејмија Вардија у 45. и Јурија Тилеманса у 74. минуту.

Лестер је други на табели са 17 бодова, док је Барнли сада осми са 12.

Фудбалери Тотенхема и Вотфорда су одиграли нерешено 1:1. Абдулај Дукуре је у шестом минуту донео предност Вотфорду, а изједначење и бод Тотенхему донео је Деле Али у 86. минуту.

Тотенхем је седми на табели Премијер лиге са 12 бодова, док је Вотфорд последњи са само четири освојена бода.

Резултатом 1:1 завршен је и меч Вулверхемптона и Саутемптона, Астон Вила је на свом терену победила Брајтон са 2:1, док су Борнмут и Норич одиграли меч без голова.

Фудбалери Манчестер ситија победили су Кристал Палас 2:0. Стрелци у Лондону били су Габријел Жесус у 39. и Давид Силва у 41. минуту.

Сити има 19 бодова, пет мање уз утакмицу више од водећег Ливерпула.

Палас има 14 бодова и заузима шесто место.