Фудбалери Аугсбурга и Бајерна из Минхена одиграли су нерешено 2:2, у утакмици осмог кола немачке Бундеслиге.

Аугсбург је повео већ у првом минуту голом Марка Рихтера, да би Бајерн потом головима Роберта Левандовског у 14. и Сержа Гнабрија у 49. минуту преокренуо на 1:2. Коначан резултат поставио је Алфред Финбогасон у другом минуту судијске надокнаде.

Бајерн је трећи на табели са 15 бодова, док је Аугсбург на 15. позицији са шест освојених бодова.

Лајпциг и Волфсбург су такође поделили бодове. Тимо Вернер је у 54. минуту донео предност Лајпцигу, а изједначење и бод Волфсбургу Ваут Вегхорст у 82. минуту.

Волфсбург је други на табели са 16 бодова, док је Лајпциг тренутно четврти са бодом мање.

Унион Берлин је на свом терену славио против Фрајбурга са 2:0, Диселдорф је победио Мајнц са 1:0, док су Вердер и Херта одиграли 1:1.

У последњем мечу дана, окршају две Борусије, дортмундска је пред својим навијачима славила минималну победу против имењака из  Менхенгладбаха. Стрелац је био Марко Ројс у 58. минуту.

Борусија Менхенгладбах је остала на првом месту упркос поразу. Има 16 бодова, колико и Волфсбург, а један више од Бајерн Минхена и Лајпцига.

Борусија Дортмунд са 12 бодова заузима девето место на табели немачког првенства.