СИГУРАН тријумф шампиона пред пут у Лондон, уз непотребну судијску помоћ. Црвена звезда је рутински савладала Рад (3:1) а то би урадила и да јој арбитар Максимовић није досудио непостојећи пенал код резултата 1:0.

За Звездине навијаче вероватно је најважније што се Милан Павков наоштрио да после Ливерпула смести који и Тотенхему, можда већ у уторак на првом двобоју. У 6. минуту отворио је Радову „капију“. Прво је врхунски асистирао и избацио Томанеа да остане очи у очи са голманом гостију Марковићем. Међутим, пошто Португалац није успео да „повуче мат“ из зицера, на одбитак је натрчао Павков и послао лопту у мрежу – 1:0.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Црвена звезда-Рад 3:1

После вођства, домаћин је кренуо и по други гол а добио га је грешком судије. Марин је у 38. минуту одлично проиграо Родића при убацивању из другог плана. Леви бек црвено-белих је покушао да заобиђе Марковића, ћушнуо је лопту и пао без контакта. Пенал није био праведна Максимовићева одлука, а Марин није пропустио прилику да дуплира предност.

Да арбитар из Инђије није брзао и направио превид, могао је пред крај првог полувремена да много лакше покаже на белу тачку када је капитен црвено-белих Марин саплетен у Радовом шеснаестерцу.

У 65. минуту су и гости добили једанаестерац, Перендија га је реализовао. Драме иапк није било јер је домаћин појачао гас. Посао је завршен у 76. минуту. Тачку на утакмицу и Звездин тријумф ставио је десни бек Марко Гобељић прецизним ударцем по земљи.

Холанђанин Ван ла Пара је могао је и на другом мечу заредом да се упише у стрелце, имао је две добре прилике, али их није искористио.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: СИЈА ТРОФЕЈ ИЗ 1991. ГОДИНЕ: Тркуља о пехару који је стигао на “Маракану”

Црвено-бели у понедељак ујутро путују у Лондон на мегдан са Тотенхемом (уторак 21.00), ова тројка је допринела да се на пут крене у добром расположењу. Испратио их је прави ватромет на „северу“ после утакмице и скандирање „Сви у напад“.

СТРЕЛЦИ: Павков у 6, Марин у 39. (из једанаестерца), Гобељић у 76. за Црвену звезду, а Перендија у 66. (из једанаестерца) за Рад.. Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 7.112. Судија: Ђорђе Максимовић (Инђија) 5.

Ц. ЗВЕЗДА: Поповић - - Гобељић 7, Панков 6, Милуновић 7, Родић 7 – Јованчић 7 (од 85. Иванић -), Вулић 7, Гарсија 6,5 (од 88. Симић -), Марин 7 – Павков 7, Томане 6,5 (од 73. Ван ла Пара 7).

РАД: Марковић 6,5 - Николић 6, Перендија 6,5, Петровић 6, Милошевић 6 – Стјепановић 6 (од 78. В. Трифуновић -), Буснић 6, Д. Живковић 6 - В. Трифуновић 6 (од 58. Ризнић 6), Илић 6 (од 71. Касалица 6), Бједов 6.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Милан Павков (Ц. звезда)