Добра увертира за Тотенхем. Уочи гостовања у Лондону Црвена звезда је одрадила посао у домаћем шампионату.

Изабраници Владана Милојевића су на стадиону "Рајко Митић" савладали Рад - 3:1 (2:0).

Стрелци за црвено-беле били су Павков, Марин са пенала и Гобељић, док је на другој страни Перендија са "беле тачке" погодио.

19:35 - САСТАВИ ТИМОВА

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић - Гобељић, Панков, Милуновић, Родић - Јованчић - Гарсија, Вулић, Марин - Томане, Павков.

РАД: Марковић - Николић, Перендија, Петровић, Милошевић - Стјепановић, Буснић, Живковић - В. Трифуновић, Илић, Бједов.

19:47 - СТИГАО ТРОФЕЈ

Уочи почетка меча је Звезда навијачима дала прилику да се сликају са пехаром намењеном освајачу клупског СП који су црвено-бели освојили 1991. године победом против чилеанског Коло Кола.

20:02 - МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО

Утакмица на стадиону "Рајко Митић" је почела.

20:10 - ПАВКОВ ЗА ВОЂСТВО

ГООООЛ - Одлична акција Звезде. Томане је избегао офсајд замку, Марковић је успео да одбрани његов покшушај, али је Павков био на правом месту и затресао је мрежу.

20:15 - ЗВЕЗДА НАПАДА

И после постигнутог гола Звезда наставља са нападима. Марин прави одличне прилике за саиграче, али за сада мрежа мирује.

20:22 - СЈАЈНА ПРИЛИКА ЗА РАД

Могао је Рад да дође до изједначења у 18. минуту. Буснић је остао сам на другој стативи и шутирао је поред гола Поповића.

20:29 - БЕЗ ВЕЋИХ ШАНСИ

У протеклих неколико минута и једни и други покушавају са нападима, али не стварају опасне прилике пред противничким головима.

20:36 - УМАЛО АУТОГОЛ

Мало је недостајало да Рад постигне аутогол. Голман Марковић је напуцао свог саиграча Петровића. Срећом по њега лопта је отишла поред гола. Уследила је нова шанса за Гарсију, али је чувар мреже гостију био на правом месту.

20:42 - ЗВЕЗДА ДУПЛИРАЛА ПРЕДНОСТ

ГООООЛ - Звезда са пенала дуплира вођство. Марин је послао лопту у једну, голмана у другу страну. Судија Максимовић је досудио пенал када је Марин послао лопту у простор ка Родићу, голман Марковић је кренуо ка лопти, Родић је пао, а арбитар је показао "на креч".

20:49 - ПОЛУВРЕМЕ

Судија није продужио први део меча ни за минут. Полувреме на стадиону "Рајко Митић". Звезда има два гола предности.

21:09 - УТАКМИЦА ЈЕ НАСТАВЉЕНА

Утакмица у Београду је настављена.

21:18 - ТЕМПО ЈЕ ЗНАЧАЈНО ОПАО

Темпо меча је значајно опао у другом полувремену. Практично без битнијих дешавања на терену. Прву промену је направио Рад, уместо Трифуновића је ушао Ризнић.

21:27 - ПЕРЕНДИЈА СМАЊУЈЕ ЗАОСТАТАК

Панков је направио грешку, Бједов је све то пратио, дошао до лопте пре Поповића који га је оборио у казненом простору, а Максимовић није имао дилему.

ГООООЛ - Перендија је преузео одговорност, шутирао је снажно по средини гола и смањио заостатак у 66. минуту.

21:35 - МИЛОЈЕВИЋ ПРАВИ ПРОМЕНУ

Направио је Милојевић прву промену. Уместо Томанеа је у игру ушао Ван ла Пара. Само што је ушао у игру је Раџив имао прилику да се упише у стрелце. Одлично је прошао по страни, али је Марковић добро реаговао и спречио погодак.

21:38 - ГОБЕЉИЋ СТРЕЛАЦ

ГОООООЛ - Звезда увећава предност. Марин је пребацио лопту на другу страну до Гобељића, он је покушао да је врати у петерац, Касалица је у жељи да интервенише вратио лопту до Гобељића који је шутирао и погодио мрежу.

21:40 - СЈАЈНА ШАНСА ЗА ГАРСИЈУ

Могао је Гарсија да стави тачку. Остао је сам на другој стативи и са неколико метара шутирао право у голмана Марковића.

21:46 - ИВАНИЋ НА ТЕРЕНУ

Имао је Панков добру шансу, али је главом послао лопту преко гола. Милојевић је затим направио нову промену. Уместо Јованчића је увео Иванића.

21:50 - ВАН ЛА ПАРА ПОКУШАВА

Имао је Ван ла Пара још једну шансу после повратног паса Гарсије, али је његов покушај изблокиран. Недуго затим је Милојевић направио и трећу промену. Симић је заменио Гарсију.

21:55 - КРАЈ УТАКМИЦЕ

Могао је Ван ла Пара да постигне гол, али је у изгледној шанси послао лопту преко гола. Недуго затим је судија дао и знак за крај меча. Звезда је дошла до три бода.