"Орлови" су вратили наду за ЕП. У Литванији су фудбалери Србије савладали домаћина са 2:1 захваљујући два гола Александра Митровића.

Са ова три бода и победом Украјине против Португалије (2:1) су пулени Љубише Тумбаковића пришли на бод заостатка за Португалцима.

Ипак, судбину и даље у својим рукама држе Кристијано Роналдо и Компанија који имају два меча, са Литванијом и Луксембургом. Србија са друге стране дочекује Луксембург и Украјину у преостала два кола.

20:18 - САСТАВИ ТИМОВА

ЛИТВАНИЈА: Церниаускас - Барвикас, Климавичијус, Гирдиваинис, Миколиунас - Голубицкас, Симикус, Ворбјовас - Вербицкас, Ласицкас - Матулевичијус

СРБИЈА: Дмитровић - Милетић, Миленковић, Коларов, Младеновић - Масимовић, Миливојевић - Радоњић, Љајић, Костић - Митровић.

20:46 - МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО

Утакмица у Литванији је почела.

20:50 - ДВЕ ШАНСЕ ЗА СРБИЈУ

Имала је Србија већ на старту прилик уда поведе. Прво је Радоњић одлично упослио Митровића, али је голман домаћина добро реаговао. Уследио је корнер, Љајић је одлично петом послао лопту у петерац, створила се гужва, Љајић је то искористио, био сам испред голмана који је сјајно интервенисао. Костић је дошао до лопте, али су се он и Адем спетљали.

20:52 - ПОИГРАВАЊЕ ДМИТРОВИЋА

Дмитровићево поигравање је могло да кошта Србију. Чекао је голман предуго да избије лопту, онда је то веома лоше урадио и додао је лопту противнику. Срећом, Коларов је био на правом месту и спречио да лопта заврши у празној мрежи.

20:58 - ЛИТВАНЦИ СЕ ОСЛОБОДИЛИ ПРИТИСКА

Литванија се ослободила почетног притиска "орлова". Лопта је за сада више у њиховом поседу и стварају шансе. Без веће опасности за Дмитровића.

21:04 - КОЛАРОВ ПРОБАО ДА ИЗНЕНАДИ ГОЛМАНА

Покушао је Александар Коларов у 18. минуту да из слободног ударца, са десне стране искоса, изненади голмана Церниаускаса, али је погодио спољни део мреже.

21:14 - СРБИЈА ПОНОВО ПРЕУЗЕЛА ИНИЦИЈАТИВУ

Преузела је Србија поново иницијативу. Напади углавном иду по страни, преко Радоњића. После још једног брзог напада је Митровићев ударац главом одбранио голман Литваније. Љајић је извео корнер, али је напад прекинут због повреде једног од играча домаћина.

21:21 - ДМИТРОВИЋ ОСУЈЕТИО ПОКУШАЈ ВЕРБИЦКАСА

Љајић је изгубио лопту,  она је дошла до Вербицкааса који је "из колена" шутирао, право у Дмитровића. Потом је Матулевичијус послао за нијансу виши центаршут, па Ласицкас није успео главом боље да одреагује.

21:26 - ТЕМПО ЈЕ ОПАО

У претходних неколико минута је темпо опао. Како се ближи одлазак на паузу у свлачионицу тако играчи све мање ризикују.

21:32 - ПОЛУВРЕМЕ

Коларов јеп окушао из велике удаљености, шутирао је веома снажно, али недовољно прецизно. На полувреме екипе одлазе са мирним мрежама.

21:47 - МЕЧ ЈЕ НАСТАВЉЕН

Утакмица је настављена. Већ на старту другог дела су Литванци припретили. Тумбаковић је одлучио да направи измену, ушао је Гаћиновић уместо Костића.

21:51 - СРБИЈА ВОДИ

ГООООООЛ - Србија води од 49. минута. Љајић је прошао одлично по страни, упослио Митровића који је из петерца, ногом затресао мрежу.

21:56 - МИТРОВИЋ ДУПЛИРАО ПРЕДНОСТ

ГООООООЛ - Радоњић је проследио до Љајића који је поново пронашао Митровића. Други пут се Александар уписао у стрелце.

22:05 - СРБИЈА ДИКТИРА ТЕМПО

Није Србија пала после другог поготка. Наставила је да држи посед, чува лопту и да наставља са нападима.

22:12 - ДВЕ ПРИЛИКЕ ЗА СРБИЈУ

Имала је Србија две добре шансе. Прво је Радоњић кренуо у продор, отишао је превише у страну, лако за голмана Литваније. Потом је Максимовић послао добру лопту за Радоњића који је вратио у петерац, али је одбрана ривала реаговала.

22:16 - ЛУКИЋ ЗАМЕНИО МИЛИВОЈЕВИЋА

Направио је Тумбаковић другу промену. Уместо Миливојевића је у игру ушао Лукић.

22:22 - ЛИТВАНИЈА СМАЊИЛА ЗАОСТАТАК

ГООООЛ - Литванци смањују заостатак. Казлаускас, који је ушао у игру у 73. минуту је шест минута касније затресао мрежу. Прошао је одлично по страни, преварио Милетића и шутирао у ближи угао голмана Дмитровића.

22:27 - ЛИТВАНЦИ ТРАЖЕ ПЕНАЛ, ГУДЕЉ У ИГРИ

Баравикас је пао у казненом простору после контакта са Миленковићем. Литванци су тражили пенал, пољски судија Рачковски је само одмахнуо руком. Тумбаковић је затим направио и трећу промену. Уместо Љајића је ушао Гудељ.

22:30 - ВЕЛИКИ ПРОМАШАЈ МИТРОВИЋА

Имао је Митровић прилику да стави тачку на меч. Остао је сам не петерцу, шутирао главом право у голмана.

22:33 - ИГРАЋЕ СЕ ЈОШ ЧЕТИРИ МИНУТА

Утакмица у Литванији је продужена за још четири минута.

22:35 - НЕВЕРОВАТАН ПРОМАШАЈ ЛИТВАНАЦА

Велика шанса за Литванце у другом минуту надокнаде. Велика грешка Лукића, Зулпа је промашио лопту, Лаукземис је стигао и послао лопту тик поред стативе.

22:37 - КРАЈ УТАКМИЦЕ

Србија је победила Литванију. Три бода за Србију, која је после победе Украјине против Португалије приближила "орлове" на бод заостатка.