ДРУГИ пут у својој историји фудбалска репрезентација наше земље је улепшала фудбалски дан у Крушевцу. Србија је на стадиону Напретка угостила селекцију Парагваја и једва али заслужено победила – 1:0 (0:0).

Скоро невидљиви први стрелац “орлова” Александар Митровић је блеснуо само једном на стадиону под Багдалом и док је сат почео да одбројава 90. минут утакмице, он се, као много пута до сада сјајно поклонио на центаршут са леве стране и донео победу Србији. У улози асистента био је Милан Родић који је послао вредан центаршут на главу Митровића.

Центарфор Фулама и репрезентације Србије тако је још једном доказао да се фудбал данас заиста више игра главом, него ногама. Шалу на страну, али до шале сигурно неће бити стручном штабу Србије који је у овој утакмици пробао неколико тактичких варијанти и новајлија у тиму који ће у понедељак увече у Виљнусу одиграти меч квалификација за Првенство Европе против Литваније.

Занимљиво, Србија је од 53. минута имала човека више на терену, али се до краја меча то практично и није видело. Слаби словеначки судија Кајтазович је више него што се очекивало од њега респектовао домаћи терен у Крушевцу, па је другим жутим картоном казнио "поцрвенелог" Мигуела Алмирона који је, по његовој процени симулирао прекршај за једанаестерац у нашем казненом простору. Пошто је у 42. минуту већ био "пожутео", морао је пре времена у свлачионицу, а овај детаљ је донекле покварио слику о пријатељском мечу.

Ипак, ово искључење није ни мало пореметило Парагвајце. Напротив, они су једнако опасни били пред Предрагом Рајковићем и у неколико ситуација претили да заледе емоције и поглед 2.000 навијача на прелепо реновираном стадиону у Крушевцу.

Тај гол Митровића у 90. минуту ће, осим корака више на ФИФА ранг листи бити упамћен и по чињеници да Србија није одустала до последњег тренутка у овој пријатељској утакмици у којој није могла да да рачуна на неке од својих најбољих играча. Ипак, за бригу остаје слаба реализација и губитак идеје у завршници већине акција. Не рачунајући пречку коју је Адем Љајић погодио у 25.минуту, све остало било је прескромно од селекције која је нажалост дигла руке од квалификација, али хвата залет за пролеће и бараж.

- Пробали смо на овој утакмици чак 16 играча и резервног голмана. На клупи су остали Костић и Миленковић. Против Литваније у понедељак ћемо вероватно наступити са другачијим тимом. Једна група играча ме пријатно изненадила – рекао је селектор Србије Љубиша Тумбаковић.

Одмах затим, селектор Србије је признао:

- Скоро да сам изгубио наду да ћемо дати гол, а он је пао у 90. минуту. Увек је, због радне атмосфере, добро када се победи. Зна се шта је наш циљ у наредном периоду и верујем да смо на добром путу.

Србија је уздигнута чела напустила Крушевац. Претходни пут је у Крушевцу играла у марту 2003. године и изгубила од Бугарске (1:2). Осим минималне победе и новог гола Митровића, многе ствари ће бити за заборав.

ГОСТИ ЉУТИ НА СУДИЈУ

СЕЛЕКТОР Парагваја Едуардо Бертизо био је љут на словеначког арбитра после утакмице у Крушевцу.

- Нама је у првом полувремену поништен гол после непостојећег фаула, Србији је после скоро идентичне ситуације признат гол у 90. минуту. Ипак, намерили смо се на јачег ривала од нас – признао је Бертизо.

СРБИЈА – ПАРАГВАЈ 1:0 (0:0)
СТРЕЛЦИ: Митровић у 90. минуту. Стадион Напретка у Крушевцу. Гледалаца: 2.000. Судија: Нејц Кајтазович (Словенија) 6. Црвени картон: Алмирон (Парагвај) у 53. минуту.

СРБИЈА: Рајковић - (88. Роцков -) – Милетић 6,5(од 46. Гобељић 6,5 ), С. Митровић 6,5, Коларов 6,5(65. Милуновић 6), Младеновић 6,5 (65. Родић 7)– Миливојевић6,5 (од 46. Лукић 6), Максимовић 6,5(65. Гудељ 6,5) – Радоњић 6,5, Љајић 7, Гаћиновић6,5– А.Митровић 7,5.

ПАРАГВАЈ: Фернандез 6– Рохас 6, Гомез 6, Алонсо 6, Риверос 6 – Паредес 5,5 (59. Еспиноза 5,5 ), Хорхе 5,5, Виљасанти 6 – Алмирон 5,5 – Гонзалес 5,5 (84. Санчез -), Санабриа 5,5 (71. Лезкано -).

Играч утакмице: Александар Митровић (Србија).