НОВИ кикс „ђавола“, слабим Солскјеровим изабраницима су и „свраке попиле мозак“. У последњем мечу 8. кола Премијер лиге, Њукасл је као домаћин победио Манчестер јунајтед – 1:0 (0:0).

Минималац домаћинима, за бег са дна табеле, донео је деветнаестогодишњи Метју Лонгстаф и то на свом дебију, снажним ударцем по земљи са 20 метара. Овај талентовани момак, кратке риђе косе, показао је и у првом полувремену да има одлипан шут када је погодио пречку. На овом мечу, стартер је био и његов, три године старији брат Шон.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: НАЈГОРИ НИЗ ОД 1989. ГОДИНЕ: Јунајтед 10 мечева заредом без победе у гостима

Ово је био Јунајтедов трећи пораз и сада је тек на 12. месту Премијер лиге. Партизанов ривал у Лиги Европе створио је само једну добру прилику пред крај првог полувремена, када је Мегвајер шутирао главом поред стативе.

Манчестер јунајтед играо је у саставу: Де Хеа – Дало (од 60. Рохо), Туанзебе, Мегвајер, Јанг (од 86. Чонг) – МекТоминеј, Фред – Мата (од 66. Гринвуд), Переира, Џејмс – Рашфорд.