БАРСЕЛОНА слави Луиса Суареза, а Ливерпул Мохамеда Салаха, после узбудљиве вечери у оквиру другог кола Лиге шампиона. Уругвајац је био двоструки стрелац и преокренуо дерби са Интером (2:1), док је Мохамед Салах остварио исти голгетерски учинак у трилер филму на „Енфилду“ против Салцбурга - 4:3.

Голом Лаутара Мартинеза, саиграча Лионела Месија из селекције Аргентине, на старту меча Групе Ф је Интер шокирао крцати „Камп Ноу“ – 0:1. Каталонцима је то везало ноге и до 58. минута је владала стрепња међу Каталонцима, док Суарез није приказао први део магије, када је волејом у паду поравнао резултат – 1:1. Остатак репертоара је сачувао за финиш, пошто је у 85. у пријему лопте практично избацио комплетан централни део одбране Миланеза, изашао пред голмана Самира Хандановића и поставио коначних 2:1. Меси се није уписао, али може да буде задовољан, јер је први пут ове сезоне провео свих 90 минута на терену.

Лидер групе је због боље гол-разлике, ипак, Борусија Дортмунд. Марокански бек на позајмици из Реала, Ашраф Хакими, као муња је истрчао две контре „милионера“ и срушио жилаву Славију у Прагу – 0:2.

Праву „клоповску“ утакмицу одиграо је Ливерпул. После нешто више од пола сата било је 3:0, а онда су Аустријанци у року од 22 минута убацили три лопте у мрежу домаћих за 3:3. Да бранилац пехара дође до прве победе, побринуо се Салах у 69. - 4:3. Један од погодака за госте је дао 19-годишњи Норвежанин Ерлинг Халанд, који са Сержом Гнабријем из Бајерна дели прво место на листи стрелаца (по четири). Наполи је у другом двобоју Групе Е три пута погађао оквир гола Генка, али ниједном циљ – 0:0.

РЕЗУЛТАТИ и стрелци: Генк – Наполи 0:0, Славија – Борусија Д. 0:2 (Хакими 35, 89), Лил – Челси 1:2 (Осимхен 33 – Абрахам 22, Вилијан 78), Ливерпул – Салцбург 4:3 (Мане 9, Робертсон 25, Салах 36, 69 – Хванг 39, Минамино 56, Халанд 61), Лајпциг – Лион 0:2 (Депај 11, Терије 65), Валенсија – Ајакс 0:3 (Зијеш 8, Промес 34, Ван Де Бек 67), Зенит – Бенфика 3:1 (Џуба 22, Диаз 70, аутогол, Азмун 78 – Де Томас 85).

СЛАВИЛИ КАПИТЕНИ ТАДИЋ И ИВАНОВИЋ
АЈАКС је после Лила (3:0), на колена истим резултатом бацио и Валенсију на врућој „Местаљи“, а меч ће се памтити по бомби Зијеха за 1:0 и чудесној асистенцији капитена Душана Тадића за Ван Де Бека, који је поставио завршних 3:0. Код 0:1, везиста домаћих Парехо је промашио пенал.
Са траком око руке се радовао и Бранислав Ивановић, чији је Зенит био много бољи од Бенфике – 3:1 (Фејса за госте играо до 61. минута).